Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pytanie. Poszukuje kasku integralny, skorupa sportowa, najlepiej jakby miał wysuwaną, przyciemnianą blende. No i żeby był w miarę cichy bo r6 jest dość głośna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możecie coś polecić tak w granicach 1500 zł? Na jakie marki w tej cenie zwrócić uwagę?
#motocykle #motomirki
  • 33
  • Odpowiedz
No i żeby był w miarę cichy bo r6 jest dość głośna ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@makzy: W każdym kasku, nawet najcichszym z dostępnych, natężenie dźwięku jest zbyt duże, żeby nie dochodziło do uszkodzenia słuchu.
Mówi Ci to ktoś, kto walczył z szumami usznymi i bezsennością, spowodowanymi właśnie jazdą moto bez stoperów.

Polecam chociażby takie
Glenroy - > No i żeby był w miarę cichy bo r6 jest dość głośna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@makzy:...

źródło: comment_1581858498Z8I3R3ENwGcob2oTdXF3Rn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Glenroy: w listopadzie wracałem z Warszawy do Krakowa właśnie na r6, dwa dni w uszach mi szumiało i nie mogłem usnąć przez to... Zatezymywałem się na każdej stacji i pytałem o stopery, niestety nie mieli
  • Odpowiedz
Mireczki, mam pytanie. Poszukuje kasku integralny, skorupa sportowa, najlepiej jakby miał wysuwaną, przyciemnianą blende. No i żeby był w miarę cichy bo r6 jest dość głośna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możecie coś polecić tak w granicach 1500 zł? Na jakie marki w tej cenie zwrócić uwagę?


@makzy: POLECAM zamontować oryginalny tłumik.
  • Odpowiedz
W każdym kasku, nawet najcichszym z dostępnych, natężenie dźwięku jest zbyt duże, żeby nie dochodziło do uszkodzenia słuchu.

Mówi Ci to ktoś, kto walczył z szumami usznymi i bezsennością, spowodowanymi właśnie jazdą moto bez stoperów.


@Glenroy: Tobie także polecam ORYGINALNY tłumik. Wtedy nie trzeba żadnych stoperów.
  • Odpowiedz
więcej niż wydech moim zdaniem robi tu szum i huk powietrza. Bo wydechu prawie w ogóle nie słyszałem :)


@makzy: Od samego szumu powietrza nie miał byś uszczerbku na słuchu.
Ale polecam oryginalny tłumik plus sportowy (nie z otwieraną szczęką) kask z wysokiej półki (może być używany) wtedy nie powinno być żadnych problemów.
  • Odpowiedz
w listopadzie wracałem z Warszawy do Krakowa właśnie na r6, dwa dni w uszach mi szumiało i nie mogłem usnąć przez to... Zatezymywałem się na każdej stacji i pytałem o stopery, niestety nie mieli


@makzy: Jeździłem tak przez jakiś czas, w tym kilka tras po 1000km z groszem za jednym zamachem. Co najlepsze wcale bez szaleństw, bo nawet na autostradach nie przekraczałem 140km/h, bo większa prędkość zwyczajnie mnie męczy na dłuższą
  • Odpowiedz
jechałem przez 300 km ze stała prędkością +/- 100km/h i uwierz, jedyne co słyszałem to szum wiatru i nic więcej..


@makzy: JA mam 2 kaski jeden z podnoszoną szczęką a drugi normalny "zespolony" ten drugi jest znacznie cichszy.
Nieraz zdarzało mi się w siodle przemierzać drogi po 12-16H z prędkościami do 120km/h i nigdy nie miałem (nie zależnie od kasku) problemów z szumami usznymi. Ale może to wynikać z tego że
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: za bardzo każdy odbiegł od mojego pytania. Prawdopodobnie nie jestem jeszcze przyzwyczajony do tego szumu. Ale nie wynika on z samej głośności wydechu.
Wracając do pytania poszukuję integralnego kasku, najlepiej z blendą za około 1500 zł.
  • Odpowiedz
@makzy: @Glenroy: też polecam stopery, choćby gumowe z aliexpress za jakąś złotówkę (nawet malutkie, plastikowe pudełeczko w komplecie) i wyrobić sobie nawyk zakładania ich zawsze. Mój moto to cbr250r z fabrycznym, bardzo cichym wydechem, a i tak jadąc poza miastem, wiatr robi swoje i hałasuje i nie wierzę by nie uszkadzał słuchu przy braku stoperów.
A skoro już ktoś nastawi się, że będzie jeździł w stoperach, to może olać to
  • Odpowiedz
@makzy: za 900 zł masz kaski BELL (chyba amerykańskie?) z fotochromatyczną szybką (tak, działa, zastępuje blendę, ale nocą trochę przyciemnia), bez pinlocka, z wycięciami na interkom, fajnym malowaniem, działającą wentylacją, ale to głośny kask.
O innych kaskach niczego nie napiszę, bo nie znam innych.
  • Odpowiedz
@Hamza: styliistycznie Bell mi kompletnie nie odpowiada... Wolałbym coś z HJC, AGV lub Shoei ale nie wiem na jakich modelach w tej cenie się skupić.
  • Odpowiedz
@makzy: HJC raczej ma mnóstwo mirków więc myślę, że Ci zrecenzują swoje kaski. Na YT na kanale motobandy masz kilka recenzji, ale dodatkowo musisz znać zdanie zwykłych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hamza: dlatego tu napisałem, zamiast opinii otrzymuje wywody ze na pewno wina wydechu xD No ale klasyk, na mirko nie warto o nic pytać.
  • Odpowiedz
@makzy: najwyżej później zrobisz nowy wpis w stylu - elo, chcę kupić kask za 1500 zł, najlepiej HJC lub AGV, Shoei z dobrą wentylacją itd. JEŻDŻĘ W STOPERACH.

I wtedy nikt nie wspomni o wydechu i dostaniesz listę spoko kasków ( )
  • Odpowiedz