Wpis z mikrobloga

@Nacr00xx: jeśli aplikujesz o kolejne to na pewno to wpływa na spadek Credit Score. Bo to jest traktowane jakbyś wnioskował o kolejne kredyty. A to dla banków oznacza, że masz kłopoty finansowe. Poza tym jak masz na kartach minus (dług) to też nie ma się co dziwić.

Gdybyś chciał mieć dobry scoring, to najlepiej jakbyś miał jedną/dwie karty i korzystał z nich zawsze gdy jest taka możliwość na jak największe kwoty,
@Nacr00xx: a od kiedy próbujesz budować sobie? U mnie żona ma wyżej ode mnie bo jest podpięta do kilku z rachunków, ale jedyny wzięty kredyt jest tylko na mnie, wzięty prawie rok temu.
Jesteś na voters registry?
Na experian masz miesiąc premium za darmo i w raporcie masz podane co Ci bruździ.
@tptak: zacząłem niedawno sobie budowac kredit i odrazu 4 karty wzialem, bo w ogole nie bylem w systemie musialem jakos sie zaznaczyć, a tu mi odrazu taki kredit wyskoczyl.

Slyszalem o tym voting cos tam, musze sie na to zapisac. To mi pewnie doda kilka pkt.
@Nacr00xx po co ci 4 karty? My bez żadnych kart mieliśmy credit score pod 1000. Regularne opłaty za media, czynsz, wplywy na konto, jakieś oszczędności, (ja na macierzyńskim). Raz coś wzięliśmy na raty. Poza tym jesteśmy zapisani na wybory.
Spłacanie regularnie malej części zaległości na karcie wpływa pozytywnie na wynik ale przekroczenie pułapu 50-75% oraz 75-100% juz ma negatywne konsekwencje. Nie jestem pewien czy juz nawet 25-50 całego limitu nie zaniża wyniku. Także ogarnij sie i przestań pożyczać pieniądze bo skończysz pod mostem.