Wpis z mikrobloga

Bo nie jest. Ba. Część JDG to prowadzi działalność w systemie B2B gdzie nadal posiadając własną firmę nadal nie można całkowicie swobodnie dysponować swoim czasem pracy.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Ale skoro nadal są tacy ludzie to dlaczego ich wyśmiewać? Wolę odwieźć auto do mechanika i robić parę dni zdalnie niż ponosić dodatkowe koszty. Cause hello, niektórzy zamiast uczyć się wymieniać olej (usługę wartą 150zł) uczyli się programować i robią teraz więcej $


poza
  • Odpowiedz
Szkoda czasu na wymiane oleju ale nie szkoda na zawiezienie auta do mechanika o ile ma czas, czekanie nie wiadomo ile az zrobi, odebranie auta i powrot do domu.


@BillyGugu: Co robisz ze zużytym olejem? Podaj swój adres Proszę.
  • Odpowiedz
Ale skoro nadal są tacy ludzie to dlaczego ich wyśmiewać?


@WydajnaJednostkaIndywidualna: Nikogo nie wyśmiewam. Po prostu piszę, że jeśli twoja godzina pracy kosztuje więcej o godziny pracy mechanika to nie znaczy, że zawsze oszczędzisz. Jeśli tak jak @wojtas_mks: będziesz pracował w poczekalni i się przełoży to na pieniądze to owszem. Opłaca się. Sęk w tym, że mało osób pracuje w poczekalni u mechanika (ja bynajmniej nie widziałem nigdy) i większość
  • Odpowiedz
@goferek: gardze takimi 'mechanikami' z pod chmurki. Po co jechać na wymianę oleju i płacić 30 zł, sam se zmienię, a ten stary olej? Wyleje pod auto, się sam zutylizuje hehe.
I tak każdy ogólnodostępny najazd #!$%@? olejem w promieniu 30m.
  • Odpowiedz
Takie myślenie jest popularnym błędem logicznym.

Ludzie często w ten sposób myślą.

Zarabiam 100 zł na h. Mechanik za tą robotę weźmie 75 zł więc rachunek jest prosty bo ja bym stracił na to godzinę więc się opłaca zawieźć auto do mechanika.

To myślenie jest prawdziwe ale tylko jeśli jest maksymalnie uproszczone. Sęk w tym jednak czy rzeczywiście oszczędzisz 25 zł? W większości wypadków nie.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Weź pod uwagę, że mechanik
  • Odpowiedz
@Strom92:

Ja mam 6k na reke i to wychodzi 37.5zl na godzinę.


Chwalisz się czy żalisz, bo nie bardzo rozumiem? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wymiana kol to jakies 40 minut. Wymiana kol w warsztacie nie wiem ile ale pewnie z 50zl. Musialbym zarabiać więcej niz 50zl na godzine by bardziej oplacalo mi sie wziac ta godzine jako nadgodzinę a zlecic outsourcing wymiany kół. Watpie czy az tyle
  • Odpowiedz
@chilon może jakoś pokrętnie opisałem swoje zdanie. Ja za każdym razem jeżdżę i wyważam. Nie chce mi sie z tym męczyć. Lubie sobie wymienic jakies filtry w aucie, podokrecac cos etc ale 'brudna' robote zostawiam mechanikowi. Tez jestem zdania ze co sezon trzeba podjechac i wyważyć. Ja glownie poruszam sie po A4 wiec przy prędkościach wiekszych czulbym ze kola nie sa wyważone dobrze. Tyle w temacie.
  • Odpowiedz
Nie neguję chęci oszczędzania i nigdzie nie napisałem, że tego też nie robię tyle, że ja to traktuję jako hobby i wyzwanie więc uszczelki pod głowicą wymieniał sam nie będę, za to pod pokrywą zaworów kiedyś wymieniałem - tak właśnie dlatego, że to 30 minut roboty + drugie tyle na doczytanie jak to zrobić.

Mechanik tutaj oszczędza właśnie to drugie 30 do tego uszczelkę zamawia w minutę, mnie to zajęło też z
  • Odpowiedz
@RageKageDwa:

chodzi o to generalnie, że czas jest dość cennym i nieodnawialnym zasobem, chociażby się człowiek nie wiem jak starał doba ma 24h i już


Do tego się dochodzi dopiero po jakimś czasie ;)

Mam kolegę z wykształcenia mechanika, ale nie pracuje w zawodzie, niemniej sporo robi sam bo ma garaż, narzędzia i traktuje to jako rozrywkę. Niemniej jak trzeba się solidniej ubrudzić to wstawia do warsztatu - bo szkoda czasu,
  • Odpowiedz