Wpis z mikrobloga

@bones1909: a w jakim celu co roku wyważać koła? Koła wyważa się wtedy kiedy jest taka potrzeba, mechanicy zalecają co 15-20 tys. km - ja tyle w sezonie nie robie więc nie widzę potrzeby, poza tym można to zrobić w każdym innym momencie a nie akurat jak jest zima wszyscy lecą zmienić koła i trzeba zostawiać auto na cały dzień.

W mieście mamy jedną wulkanizacje, gość jest w sezonie oblegany że
  • Odpowiedz
Kola w aucie sam zmieniasz czy jedziesz do mechanika bo to groszowe sprawy i nie warto sobie brudzic rąk?


@BillyGugu: xD Jeszcze się bujać z felgami ważącymi kilkadziesiąt kilo, targać ogromne koła, modlić się żeby były wyważone i nie trzeba było ich poprawiać, odstawiać wygibasy na kluczu, żeby się potem przypadkiem nie wypięło xD

Takie tłumaczenie biedaków, że przecież co to za problem samemu, jak on na parkingu przy latarce i
  • Odpowiedz
@Atreyu: może i grosze, ale jak dla mnie to trudno znaleźć dobrego mechanika ( 90% to patałachy )

Pomocnik wulkanizatora dostał ostatnio ode mnie takie zjeby, że chyba przemyślał jaki kierunek w swoim życiu powinien obrać i pójdzie na aktorstwo albo politologie
  • Odpowiedz
@goferek: miałem takie twingo, genialny wóz

mały, ale przestronny i na tyle szeroki, że 4 osoby wygodnie się mieściły bez dotykania się kolanami; do tego odsuwany dach w ciepłe wieczory sprawiał, że banan malował się na twarzy

niestety podczas obfitych opadów woda przedostawała się do wnętrza

przez podłogę
  • Odpowiedz
@chilon to ile Ty zarabiasz? Ja mam 6k na reke i to wychodzi 37.5zl na godzinę. Wymiana kol to jakies 40 minut. Wymiana kol w warsztacie nie wiem ile ale pewnie z 50zl. Musialbym zarabiać więcej niz 50zl na godzine by bardziej oplacalo mi sie wziac ta godzine jako nadgodzinę a zlecic outsourcing wymiany kół. Watpie czy az tyle ludzi zarabia np 60zl na godzinę by mialo to sens. #!$%@? od rzeczy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mgiel: dalej mam, gruz z wyglądu ale silnik nie do zajechania, jedyny minus to teoretycznie czy da się jakikolwiek wypadek w tym przeżyć XD ale ogólnie autko jako miejskie ideaalne
  • Odpowiedz
To jest raczej kwestia opłacalności, bo jeśli zarobi w godzinę więcej niż mechanik na wymianie to rachunek jest prosty ;)


@chilon: Takie myślenie jest popularnym błędem logicznym.

Ludzie często w ten sposób myślą.

Zarabiam 100 zł na h. Mechanik za tą robotę weźmie 75 zł więc rachunek jest prosty bo ja bym stracił na to godzinę więc się opłaca zawieźć auto do mechanika.

To myślenie jest prawdziwe ale tylko jeśli jest
  • Odpowiedz
Kola w aucie sam zmieniasz czy jedziesz do mechanika bo to groszowe sprawy i nie warto sobie brudzic rąk?


@BillyGugu: szybka kalkulacja, zarabiam na godzinę 200zł, godzina u mechanika na wymianę bierze 60zł. 140zł nadal do przodu.

  • Odpowiedz
Szkoda czasu na wymiane oleju ale nie szkoda na zawiezienie auta do mechanika o ile ma czas, czekanie nie wiadomo ile az zrobi, odebranie auta i powrot do domu.

Kola w aucie sam zmieniasz czy jedziesz do mechanika bo to groszowe sprawy i nie warto sobie brudzic rąk?


@BillyGugu: Jadę do serwisu, siadam w poczekalni na kawie, ciastku, przy TV i z laptopem na stoliku pracuję 2 godziny, potem odbieram auto
  • Odpowiedz