Wpis z mikrobloga

@bigger: Jak nie ma do W211 na światłowodzie? Jest ich kilka, nie wiem kiedy pojawiła się pierwsza ale dla przykładu taki Dension Gateway 500S BT to produkt wydany w 2012r.

@4i60r: Po pierwsze jakie masz radio w samochodzie?
Do mniej więcej 2007r. możesz trafić na światłowodowe radyjka - np. NTG1 wtedy zostają tylko zmieniarki BT na światłowodzie, które nadal są dzielone na dwa rodzaje - SINGLE FOT oraz DUAL FOT.
@bigger: Do E60 nawet są dedykowane serie, z pełnym wsparciem dla iDrive. Np. Dension Blueway 500.
Model który pisałem wcześniej czyli Dension Gateway 500S BT też pasuje do BMW, ale też Audi czy Porsche.
Wszystkie auta na światłowodzie w systemie MOST też są wspierane.
@MrDzikuPL: Montowales to juz? Trzeba aktywowac zmieniarke za pomoca kompa jak to np. w Citroenach bylo (nie wiem czy jest nadal)

Dziala normlanie odbieranie z kierownicy? Bo ja np. w E60 mam modul do rozmow, ale muzyki streamowac sie juz niestety nie da. A zalezy mi mocno na obu funkcjach jednoczesnie
@bigger: Montowałem 3 Gateway'e 500S BT, wszystkie w Mercedesie 2 poszły bez żadnych zmian.
Jedna wymagała zmiany kodowania z powodu zakupu przez klienta modelu do zmieniarki gdzie fabrycznie jej nie było - szybka zmiana kodowania na SD i poszła też bez problemu.

Jeśli masz moduł do rozmów to lepiej rozdzielić obie funkcje bo telefon to spokojnie ogarnie (zmiana w opcjach BT które urządzenie do rozmów a które do audio).

U siebie
@MrDzikuPL: Ale telefon sie z linkuje z 2 modulami? NIe probowalem nigdy. Chodzi mi wlasnie o to,zeby nie stracic funkcjonalnosci teleofnu. Bo farbryczny dziala bardzo fajnie

Sprzedajesz to? Chetnie kupie.
@bigger: telefon może technicznie mieć 7 podłączeń bluetooth na raz, praktycznie 4 bez żadnych strat w połączeniu. To ty w opcjach decydujesz do czego dane urządzenie wykorzystasz. Dla przykładu... screen po prostu dla jednego modułu wyłączasz sobie połączenia a dla drugiego wyłączasz audio :)

Nie sprzedaje, nie mam nic wspólnego z tymi urządzeniami. Wypowiadam się o konkretnej firmie bo te urządzenia miałem okazje montować oraz testować. Tym samym mogę polecić -
@4i60r: To że nie masz chromu który da się usunąć z przycisku nie znaczy że nic tam nie ma. Nawet wersja bez zmieniarki ma tam schowek.

Listę funkcji tj. wyposażenia poznasz po zdekodowaniu VINu np. tutaj

Funkcje czysto programowe nie są do odczytania bez podłączenia do auta. Czyli z VINu dowiesz się czy auto ma składane lusterka ale nie dowiesz się czy parking aid został aktywowany. Można stwierdzić w kilku przypadkach