Wpis z mikrobloga

502 - 1 = 501

Tytuł: Lód
Autor: Jacek Dukaj
Gatunek: Fantastyka
★★

Chyba pierwsza książka w moim życiu którą odkładam i nie mam zamiaru w najbliższym czasie do niej wracać. Męczy bardziej niż najnudniejsze lektury szkolne.
Miejscami wydaje się ciekawa, ale autor szybko wyskakuje z 30 stronami o niczym przez które trzeba się przebijać na siłę. Ja czytam dla przyjemności, a przyjemności z tej książki wyciągnąłem na prawdę mało. Przeczytałem prawie 300 stron i po prostu nie mam sił ciągnąć tego na siłę.

Pewnie tym wpisem narażę się fanom Dukaja, ale na prawdę nie warto. Jedno zdanie może podsumować to dzieło- Przerost formy nad treścią.

#ksiazki #czytajzwykopem

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz Piottix - 502 - 1 = 501

Tytuł: Lód
Autor: Jacek Dukaj
Gatunek: Fantastyka
★★☆☆☆☆☆...
źródło: comment_1582730652K80L1MRGkXoszpmwszj91W.jpg
  • 112
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Piottix: no to ja jestem fanem Dukaja bo całość zajęła mi ze 2 miesiące ( zacząłem czytać na Boże Narodzenie a skończyłem jakoś pod koniec sesji). Ale przyznam się że wydawało mi się że "jest fajnie, no ale bez przesady" . Po roku czy dwóch sięgnąłem jeszcze raz i zacząłem czytać fragment o Warszawie z samego początku. Potem fragmenty z pociągu. I wtedy do mnie dotarło jak bardzo się nabrałem i
@Piottix: @motaboy: Lód też mnie odrzucił po pierwszych 200 stronach.


@Kraniec: Mnie on nie odrzucił. Ja bym nawet powiedział że on mnie wciągnął i zafascynował - motyw podróży pociągiem zrobiony w podobnie tajemniczym stylu jak w "Morderstwie w Orient Expressie" uwielbiam i on mnie wciągnął. Sądzę że właśnie dlatego ciągle mam ochotę wrócić do tej książki. Chociaż pamiętam że ostatnio przerwałem już mocno dalej za pociągiem. ( ͡°
Tak więc mimo tych wszystkich negatywnych opinii ja polecam Lód gorąco. Odpocznij, pozbądź się tego niesmaku po ostatnim podejściu i daj jeszcze jedną szansę. Najlepiej mi się czytało w zimę parę lat temu, wtedy jak wychodziłem na dwór i był mróz a w domu ciepła cherbata i Lód to dawało taka fajna atmosferę.


@jalokimm: Tiaaa... niedługo okaże się że będziemy sobie z "Lodu" żartować jak z Prousta - pamiętam że w
@Piottix: Każdy ma prawo do własnej opinii, ale są takie opinie, z którymi lepiej się nie dzielić z innymi. Ta książka to jedno z najlepszych fantasy jakie zostało napiane w Polsce w XXI wieku.