Wpis z mikrobloga

502 - 1 = 501

Tytuł: Lód
Autor: Jacek Dukaj
Gatunek: Fantastyka
★★

Chyba pierwsza książka w moim życiu którą odkładam i nie mam zamiaru w najbliższym czasie do niej wracać. Męczy bardziej niż najnudniejsze lektury szkolne.
Miejscami wydaje się ciekawa, ale autor szybko wyskakuje z 30 stronami o niczym przez które trzeba się przebijać na siłę. Ja czytam dla przyjemności, a przyjemności z tej książki wyciągnąłem na prawdę mało. Przeczytałem prawie 300 stron i po prostu nie mam sił ciągnąć tego na siłę.

Pewnie tym wpisem narażę się fanom Dukaja, ale na prawdę nie warto. Jedno zdanie może podsumować to dzieło- Przerost formy nad treścią.

#ksiazki #czytajzwykopem

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz Piottix - 502 - 1 = 501

Tytuł: Lód
Autor: Jacek Dukaj
Gatunek: Fantastyka
★★☆☆☆☆☆...
źródło: comment_1582730652K80L1MRGkXoszpmwszj91W.jpg
  • 112
ale na prawdę nie warto. Jedno zdanie może podsumować to dzieło- Przerost formy nad treścią.


@Piottix:
Nikomu nie narażasz się tym, że Ci się nie podobała. Jednak narażasz się stwierdzeniem, że warto albo nie warto.

Problem z ksiązkami Dukaja jest taki, że na każdej z powieści powinno być na okładce ostrzeżenie w stylu: "jesi nie czytałeś jeszcze niczego Dukaja, to nie zaczynaj od tej". Najlepiej czytaj od jego pierwszych opowiadań, rozwijaj
@Piottix: Piszesz ednym równoważnikiem zdania 'książka mnie męczyła', więc staram się pociągnąć Cię za język. W końcu, jak rozumiem, robiąc taki czelendż uchodzić chcesz za znawcę literatury.
Wogóle wszyscy krytycy Dukaja powinni każde zdanie w swoich wypocinach zaczynać od "Wegług mnie..." "według moich możliwości poznawczych..."

;)


@nopayn: Niby widzę, że żartujesz, ale @Piottix chyba wziął Cię na poważnie, więc dorzucę i swoją opinię. ;) "Lód" przeczytałam i dołączył do grona najlepszych książek, na jakie w życiu trafiłam, ALE absolutnie nie uważam, żeby nieprzeczytanie go świadczyło źle o czyichś możliwościach poznawczych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
. W końcu, jak rozumiem, robiąc taki czelendż uchodzić chcesz za znawcę literatury.


@mike-mo: to "czelendż" wykopowy a nie mój. Skoro ty jesteś takim znawcą to dziel się tu na tagu #bookmeter jakimiś ciekawymi pozycjami