Wpis z mikrobloga

#iem #katowice #koronawirus
A to nie będzie trochę tak, że ludzie którzy już są na miejscu (a pewnie z 90% już jest) zacznie sobie łazić po mieście, barach, restauracjach, pubach, sklepach itp i wyjdzie na to samo? Gdybym ja przyleciał z innego kontynentu na jakąś imprezę i coś takiego by się wydarzyło, to pierwsze co bym zrobił to zacząłbym szukać podobnie #!$%@? przez okoliczności i umówiłbym się na jakąś wódkę, stejka i wspólne oglądanie meczu. Jasne, ludzie się połączą w grupki max kilkunasto czy max kilkudziesięcioosobowe i to nie to samo co zgromadzenie w Spodku. Ale wystarczy użyć trochę wyobraźni, na dobrą sprawę wystarczy towarzyski Amerykanin, Azjata i Europejczyk i jeden z nich będzie nosicielem.
P.S. Wszystkim śmieszkom pt "hehe przegrywy nie popaczo jak grajo w gierki" wielki fallus na drogę. Pośmiejemy się jak odwołają Geneva Motor Show, a Ty jeden z drugim okażesz się fanem motoryzacji. I mówię to jako boomer 30+, który esportem interesuje się pobieżnie, bo lubi sobie popykać w CSGO, a motoryzacja to jego dużo głębsze hobby.
  • 9
Mam nadzieje że nie dojdzie do nowego ogniska zakażenia w Polsce w katowicach przez ten zjazd no ale taki pisowski wojewoda umyje rączki i powie no przecież zabroniłem
PS. w galerii katowickiej będzie telebim i tam pewnie będzie cały tłum osób z okolicy
@LuckyLuq: Sporo osób przyjechało, ale jeszcze więcej miało dopiero przyjechać. No i ci którzy już są szybciej wyjadą z Katowic. Byłem na IEM w 2016 i ścisk tam panował dużo większy niż w jakimkolwiek pubie, restauracji czy galerii handlowej. IMO powinni odwołać wszystkie imprezy masowe jak w Rzeszowie.
Ale to że nie będzie ich wszystkich w jednej hali to już jest dużo bezpieczniejsze. To, że będą i tak większymi grupkami gdzieś na mieście to znaczy, że kilka z takich grupek może okazać się nosicielami i zarażać, a w przypadku gdyby wszyscy poszli na ten cały IEM to trzeba by założyć że wszyscy już są zarażeni. Taka różnica