Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu rozpętała się pseudoafera "pokrzywdzonej" matki z Wierzbicy, której 11 dzieci z łącznie 15 zostało przekazanych postanowieniem sądu w pieczę zastepczą. W sprawę włączyli się "obrońcy rodziny" oraz wiceminister sprawiedliwości, który sam przyznał, że 17 (!) osób stłoczonych jest w jednym domu, ale wszystko spoko. Ojciec dzieci jest alkoholikiem, ma założoną niebieską kartę, a obecnie toczy się postępowanie karne, w którym występuje jako osoba podejrzana o znęcanie się nad matką dzieci. Facet przepija wszystko co zarobi w pracy dorywczej. Matka utrzymuje się z zasiłków z MOPS. Co robi Ministerstwo Sprawiedliwości? Proponuje rozbudowę domu za pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości, z którego środki mają być przeznaczane na pomoc ofiarom przestępstw. I tak patologia po raz kolejny jest nagradzana. Zrobienie sobie 15 dzieciaków nie mając środków do ich utrzymania to musi być jakieś upośledzenie intelektualne, taki ktoś nie powinien mieć praw rodzicielskich, nawet zastanowiłbym się nad koniecznością ubezwłasnowolnienia takiej osoby, nierozumiejącej, że zniszczyła dzieciakom życie na starcie. Każdy normalny czlowiek wstydziłby się wydać potomstwo na świat, by żyło stłoczone w syfie.

#madki #patologiazewsi #antynatalizm #neuropa #bekazpisu
  • 100
  • Odpowiedz
A ja pytam - dlaczego, #!$%@?, "nie można"? Jakie wspaniałe i chrześcijańskie wartości kryją się w skazywaniu dzieci, niewinnych przecież, na wychowywanie się w patologii i skrajnej biedzie, która to często jest bezpośrednim skutkiem tejże patologii? Jakie te dzieci "wartości" z takiego domu wyniosą? Czego się nauczą, jak się rozwiną?


@mnik1: ok, zabierzesz takie dziecko i co dalej? Jak się rozwinie niby w domu dziecka? Mieszka z masą innych pokrzywdzonych dzieci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@PreczzGlowna: no w tak komfortowych warunkach to teraz będą mogli dorobić jeszcze drugie 15 dzieci. Dzieci powinny zostać zabrane natychmiast. To jest jakiś dramat, obserwują zachowanie rodziców codziennie i nie wróżę świetlanej przyszłości. Przecież najstarsze spokojnie by mogło iść już do pracy, ale nie pójdzie bo jest spaczone przez patologię panującą w domu. I niech teraz każde z tych dzieci założy podobna rodzinkę za parę lat. Wszystko za nasze pieniądze.
  • Odpowiedz
Naszym zadaniem, jako społeczeństwa, jest tę patologię zwalczać


@mnik1: Czyli społeczeństwo powinno doprowadzić do swojego końca poprzez zaprzestanie rozmnażania i stopniową depopulację. To jedyne rozwiązanie, by zwalczyć patologię.

Ach, no tak, ty napisałeś, że chcesz "zwalczać". No cóż, w sposób, jaki chcesz to robić, to nigdy jej nie zwalczysz, bo ona będzie istnieć wraz ze społeczeństwem zawsze.
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: W Polsce od paru ładnych lat brakuje dzieci do adopcji, ustawiają się po nie kolejki. Jedynym problemem jest nieuregulowany status prawny danego dziecka spowodowany toczącym się postępowaniem przed sądem rodzinnym. To właśnie one przebywają w domach dziecka.
  • Odpowiedz
Tez mi to nie przechodzi przez głowę. Szukając w pracy rodzinę, którą będziemy wspierać w ramach Szlachetnej Paczki była m.in. w spisie rodzinka z 9 dzieci. Jedno po drugim robione, matka utrzymuje dzieci z zasiłków, ojciec nie pracuje w ogóle. Powiedziałam, że stanowczo takiej patologii nie będziemy wspierać, na co moja koleżanka „ale przecież najważniejsze, że dzieci są kochane i mają dużo miłości!”. Także tego. Szkoda, że miłości do gara nie włożysz
  • Odpowiedz
W Polsce od paru ładnych lat brakuje dzieci do adopcji, ustawiają się po nie kolejki.


@motilal: Brakuje dzieci do adopcji, ale niemowlaków bez patologii. Znajomi adoptowali niemowlaka i dostali dosyć szybko tylko dlatego, ze zaznaczyli, że dziecko może mieć zagrożenie chorobami typu FAS. Mało kto chce adoptować takie dzieci. Podobnie jest z dużymi dziećmi.
  • Odpowiedz
Jakie wspaniałe i chrześcijańskie wartości kryją się w skazywaniu dzieci, niewinnych przecież, na wychowywanie się w patologii i skrajnej biedzie


@mnik1: Bo w super bogatych rodzinach to dzieci do rany przyłóż, tam jest więcej patologii niż ci się wydaje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mnik1: nie jest słuszne, dzieci należą do rodziców jacy by oni nie byli czyt póki nie dopuszcza się czynu karalnego, mopsy i socjal do likwidacji i niech sobie patologia żyje i radzi sama, swoją drogą najchętniej zrobiłbym im rezerwaty bez policyjnej jurysdykcji :P
Generalnie twoje myślenie to wstęp do całego socjalizmu, najpierw dbamy o dobro dzieci w ten sposób, potem w inny a na koniec tworzymy utopie i bierzemy pod opiekę
  • Odpowiedz
Kiedyś czytałam felieton jakiejś dziennikarki, która pisała że ma za sąsiadów taka rodzine co żyje tylko z zasiłków, nie chce im się pracować bo po co jak państwo da. Jak ich najstarsza córka była w klasie maturalnej to się jej zapytała jakie ma plany, czy studia, jakie, na co ona że nie bo po co, ona chce być jak mama i siedzieć w domu i rodzić dzieci i brać kasę od państwa.
  • Odpowiedz
@SonGocha99: Wybrałam do pomocy rodzinę, która rzeczywiście przez zdarzenie losowe naprawdę tej pomocy potrzebowała, bo tez takie jest założenie Szlachetnej Paczki. Byli wdzięczni za każda małą rzecz. Poznałam osoby, które wybrały tamtą rodzinę z 9 dzieci i narzekali na wszystko, łącznie z kolorem ubrań.
A nie chodzi tu o Oskarki (w ogóle nie wiem skąd Ci się to wzięło), u mnie w domu też był bardzo ciężki okres, ale cholera, jak
  • Odpowiedz
@SonGocha99: Serio? xD Mój ojciec zmarł jak miałam 10 lat. Jak każde dziecko, któremu zmarł rodzic miałam rentę do ukończenia studiów lub 25 roku życia.
  • Odpowiedz