Wpis z mikrobloga

Cześć!

Tak jak obiecałem, wracam do swojego wpisu ze stycznia:
https://www.wykop.pl/wpis/46811651/czesc-jak-co-kwartal-publikuje-swoj-koszyk-inflacy/

zadeklarowałem się, że zrobię identyczne zakupy, jak na paragonie, który załączyłem we wpisie powyżej. Pomimo zbliżającego się zapewne hipermarketowego armageddonu związanego z pewną chorobą zakaźną udało się! Niektóre deficytowe produkty nawet w atrakcyjnej cenie :)

Poniżej załączam porównanie dwóch paragonów:

#finanse #inflacja #polska #budzetdomowy
panpele - Cześć!

 Tak jak obiecałem, wracam do swojego wpisu ze stycznia: 
https:...

źródło: comment_15834055826uZhlRMu9HMoPN6IBKvRh6.jpg

Pobierz
  • 43
I teraz wyjaśnienie - różowym markerem na prawym paragonie zaznaczyłem te elementy, których nie kupowałem w 2020 roku. Oczywiście trzeba to było uwzględnić w ogólnym zestawieniu. W tym celu stworzyłem tabelę, którą załączam w tym komentarzu.

Na żółto zaznaczyłem te produkty, których identycznych jak w 2019 roku nie mogłem znaleźć - więc aby koszyk był spójny to je kupiłem, ale np. innego producenta. Owoce i warzywa na wagę porównywałem ceną za kg.
panpele - I teraz wyjaśnienie - różowym markerem na prawym paragonie zaznaczyłem te e...

źródło: comment_15834061882zcdgsHlkYrzfGSlSfV3RT.jpg

Pobierz
@panpele: Ale pojechali z tymi pomidorami truskawkowymi w Twoim sklepie. W Lidlu wczoraj były po 4,79 zł w takim opakowaniu 250 g, a na Twoim paragonie po 6,99 złotych. W sumie to w tym roku były nawet 20 groszy taniej niż w Lidlu w styczniu 2019 według gazetki, bo z ciekawości sprawdzałem jak to się ma pod względem cen w odniesieniu do sezonowych promocji.
via Android
  • 11
@pwone otóż to. Dlatego od jakiegoś czasu postuluję, by każdy mówił o swojej inflacji. Inflacja GUS nijak ma się do mojej.

Tu przedstawiłem przeciętny koszyk swoich zakupów. Tak więc moja inflacja produktów żywnościowych/AGD wyniosła rok do roku ok. 12%. Co do usług, to np. mój czynsz wzrósł o ok. 10% a ceny komunikacji miejskiej też o ok. 10%, energia elektryczna - wzrost ok. 12%. W knajpach nie zauważyłem jakiejś poważnej zmiany, rozrywki