Wpis z mikrobloga

Przyszedł w końcu w moim życiu czas na kupno nastoletniej klasy premium ( )


Także robię małe #pokazauto i #chwalesie. Przed państwem e92 335i w pełnym m-pakiecie.
Silnik N54, 3 litry, dwie turbosprężarki, seria 302 koni i niskie 5s do setki. Skrzynia automat, z trybem sportowym i manetkami.
Jest parę pierdół do ogarnięcia, ale kupiłem go w tak okazyjnej cenie że i tak warto było.

Przesiadka z #saab na #bmw to bardzo ciekawe doświadczenie, zupełnie inny charakter auta - praca silnika, skrzyni, układu kierowniczego. Mimo założonych felg 19" jazda w dalszym ciągu jest komfortowa, wyciszenie jak na drzwi bez ramek jest w porządku, banan na twarzy podczas jazdy cały czas zarówno jak jedzie się spokojnie, jak i wciska gaz do dechy

No i kierownica po złej stronie, bo to #uk - ale jako ciekawostka, ubezpieczenie wyszło mnie o 1/3 taniej, podobnie jak road tax względem saabolotu, mimo niewielkiej różnicy w mocy i pojemności silnika

Specjalne podziękowania dla @sorek za pomoc w zakupie, polecam tego wykopowicza ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#samochody #motoryzacja #kupautozmikro
Atreyu - Przyszedł w końcu w moim życiu czas na kupno nastoletniej klasy premium (✌ ゚...

źródło: comment_1583778116baZmZTMUlEVK222L90PB9d.jpg

Pobierz
  • 55
@Sm3rf1k: jest parę słabych punktów (pompa wysokiego ciśnienia, elektryczna pompa wody, wycieki, nagar), na HPFP była chyba nawet akcja serwisowa, ale po B284 taki serwis mi nie straszny. Zresztą to i tak dużo mniejsze problemy niż mają V8 (rodzina N62) od bmw z tego okresu ()

@wynalazek_one: po zmianie softu silnika i skrzyni można atakować wysokie 4 na dobrych oponach

@daeun: jak zrywa
fajna, bo wstyd było czytać, że Saab to takie super auto xD


@kipowrot: bo było, w swoim segmencie cenowym jest super. Chyba najtańsza turbo benzyna po 2003 roku. Tanie w zakupie (szczególnie w #uk), tanie w utrzymaniu, silniki rozkminione na dowolne moce. Tylko napęd na złą stronę i podsterowny jak diabli, ale za to bardzo ciężko sobie zrobić krzywdę.

BMW jest fajniejsze, lepsza skrzynia, lepszy silnik, lepiej wyważone, lepszy infotainment
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: który to rok, przebieg i cena? Pali jak smok? Ja się z Punta przesiadłem na cztery kółka i 170 koni ale już mi mało i myślę o czymś podobnym ()
Jest parę pierdół do ogarnięcia, ale kupiłem go w tak okazyjnej cenie że i tak warto było.


@Atreyu: to się często kończy tragicznie xD Ogarniaj te pierdoły i dawaj na wirusa to 360-380 koni jest w zasięgu samym programem jak motor zdrowy
@soldierunware: Jak masz zamiar jeździć dotąd aż ją ruda opierdzieli to śmiało. Jeśli masz zamiar pojeździć kilka lat i sprzedać to będzie Ciężko nawet jeśli będzie utrzymana w fajnym stanie. W polsce każdy ma manię sprawdzania vinu w bmw i od razu to odstraszy potencjalnych kupujących ( ͡° ͜ʖ ͡°) No chyba że trafisz na napalonego sebka ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
@Atreyu: congrats! Ja też miałem przesiadkę, ale mniej spektakularną, z saab’a SS 2.2tid na e90 318i ( ͡° ͜ʖ ͡°) różnica w wykonaniu i konforcie to nieba i ziemia