Wpis z mikrobloga

@mdlejtecole: Ci, którzy już są zakażeni bądź schorowani to tak, niech noszą żeby nie roznosić tego nadmiernie. Podczas kichania, kaszlenia czy nawet wydychania powietrza wirusy przez jakiś czas utrzymują się w powietrzu a następnie opadają, dodam obraz poglądowy na podstawie wirusa eboli, ale podobnie jest z innymi wirusami.

Wirusy lubią środowiska wilgotne, nosząc maskę nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza, a wirus przez maskę tak czy inaczej jest w stanie przeniknąć.
źródło: comment_1583831017xyiw180z6rG7A4hyli7a9m.jpg
@appul: Zależy od maski. Jeśli tanie jednorazowe maski chirurgiczne, to masz rację, ale są jeszcze przeciwpyłowe. Niektóre z nich potrafią zatrzymać i odfiltrować drobnoustoje, przez co zabezpieczają przede wszystkim noszącego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@laik123: fajnie można odnieść idiotów którzy czytają opracowania naukowe od tych którzy zrobili risercz na śmiesznych stronkach.
Aczkolwiek zgadzam się że stosowanie jednorazówek jako stałego środka jest średnim pomysłem @mdlejtecole:
Takie coś powinno się odkażać np UVb - najmniej jest z tym kłopotów
Ale przy zachowaniu higieny wciąż pomoże.
Szalik, chustka chroni 2x lepiej.
Maska chirurgiczna chroni 4x lepiej niż jej brak. Maska ffp2 100x lepiej.
@Tylko_noc
If you are healthy, you only need to wear a mask if you are taking care of a person with suspected 2019-nCoV infection.

Wear a mask if you are coughing or sneezing.

Masks are effective only when used in combination with frequent hand-cleaning with alcohol-based hand rub or soap and water.

If you wear a mask, then you must know how to use it and dispose of it properly.

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/when-and-how-to-use-masks

Proszę
Masks are effective only when used in combination with frequent hand-cleaning with alcohol-based hand rub or soap and water.


@laik123: czytasz chociaz to co wrzucasz?
i wtedy sa efektywne w 100%
jak ktos zdejmuje maske w nieprawidlowy sposob i nie myje przy tym rak to i tak sie zarazi.
tylko troche pozniej

na lancecie jest opracowanie z sars u personelu medycznego, maski vs mycie rak itd.
same maski daly 85% ochrony
@Tylko_noc no czytam to co wrzucam i nawet daję link byś mógł sam przeczytać i nadal mówię że maska ma chronić innych przed Twoimi wydzielinami i oczywiście w założeniu o sytuację opisaną w poście OPa a jak chcesz się zagłębiać w używanie masek chirurgicznych u personelu medycznego to serio nie czytasz ze zrozumieniem odnośnie jakiej się wypowiadałem wcześniej i się przyczepiasz jakiejś wymyślonej ignorancji z mojej strony nazywając mnie idiotą BO napisałem
@appul: zależy jaką maskę. chirurgiczną tak , FFP2 / FFP3 chroni Ciebie a reszty nie (podczas wydechu otwiera się zaworek i powietrze wypuszczane jest niefiltrowane, po ustawniu wydychania zamyka się a kiedy bierzesz oddech zaworek jest zamknięty, robi się podciśnienie i powietrze przelatuje przez filtr przefiltrowane i bez koronowariusa prosto do twoich płuc). pozdro
Właśnie jechałem autobusem z maską i w zatłoczonym autobusie nikt obok mnie nie siadł. Czyli w Polsce jak masz maskę to traktują Cię jakbyś miał wirusa

Ale to w sumie dodatkowy plus, bo się nie zbliżają do Ciebie.

Miłego dnia w tym ciemnogrodzie ;)


@mdlejtecole: Te maski gowno dają. Dobrze ze cie omijali ciemnogrodzie