Wpis z mikrobloga

@slodziak: @10129:
glosniki mam 2.1 microlaba fc330 (moglem spierdzielic model z glowy pisze), sluchawki rockmastera, ale tak sie zlozylo, ze MOBO mi padlo i wymienic platforme trza (cpu, cooler, mobo)
natrafilem przypadkiem na jakies utwory, gdzie przez glowe przeszla mi mysl

o kurde takich tonow jeszcze nie slyszalem

tudzież chcialbym z integry przejsc na cos normalnego i czas wymienic juz tez sluchawki


co do glosnikow to poki co nie mam
  • Odpowiedz
@10129: @slodziak:
I znoww zakrecilo mna troche. Doszedlem do wniosku, ze doplacanie X (jak na moje potrzeby) do AMP/DAC moze ciagnac sie dniami i kwotami, ktore wolalbym przeznaczyc na lepsze sluchawki. Tudziez:

FiiO Q1 Mark II

SMSL M2


Na podstawie recenzji taki zarys cech moglem wylonic (FiiO | M2):
* Bas - podkreslony (ale nie wylewajacy sie) | normalny
* Srednica - wystarczajacy (w skrocie na moje potrzeby) | znormalizowany
ketrish - @10129: @slodziak: 
I znoww zakrecilo mna troche. Doszedlem do wniosku, ze...

źródło: comment_1584474384KsRkovbHaGeP1NVPAiHEeZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ketrish: ten fio ma dość słaby wzmacniacz, licz się z tym, że możesz mieć problem z słuchawkami z małą czułością / wysoką impedancją.
  • Odpowiedz
@10129: Poszedlem troche naokolo tematu z racji tego, ze juz z tydzien po godzinach siedze, czytam i dlubie, a i tak jestem w glebokim lesie. Otoz byla pewna rada z jaka sie spotkalem. Mianowicie - pierw sluchawki / glosniki potem reszta. Ustalilem sobie mniej wiecej budzet oraz dostepnosc na rynku (polskim) oraz to co mnie w sluchawkach interesuje. Wstepnie po "frequency response" oraz cechach fizycznych okreslilem, ktore ze sluchawek mnie by
  • Odpowiedz
@10129: moze nie dopisalem, zajelo mi niespelna dzien/popoludnie na dobranie sluchawek, ktore pasuja mi wzgledem audio/cech fizycznych i teraz w mysl w/w zasady dobrac DAC'a

edit : tamta metoda nie dawala rady wiec w wersji tl;dr - reset do zera i od tylka (wyjscia audio - sluchawek/glosnikow) strony
  • Odpowiedz
@ketrish: rozumiem, tylko upewnij się, że masz wystarczająco dużo watów na wyjściu niezbalansowanym słuchawkowym dla tych słuchawek co wybrałeś, głupio by było jakby im brakowało papu.
  • Odpowiedz
@10129:
zakladam, ze sugerowane od nich to sa wszystkie dostepne na rynku (rozstrzal cenowy dla obydwu w/w modeli to 200 - 15000)? czy tez to tylko "zraportowane" i tez trzeba patrzec indywidualnie ? jezeli tak to jest jakas witryna do szukania po wartosciach w/w jak np.: newsegg ?
  • Odpowiedz
@ketrish: to są tylko te które oni przetestowali zdaje się. raczej nie, producent to na swojej stronie podaje i to nawet nie do końca.
e10k 200 mW (32 Ω/THD+N<1%) tylko tyle fiio podaje, nie ma napięcia nawet. tylko ile da radę mW dostarczyć dla 32ohm
q1 mk2 ≥75mW(32Ω /THD+N<1%)
sporo mniej na wzmacniaczu ma q1 niż e10k jak widać, na nie zbalansowane
dla zbalansowanego wyjśca już konkretnie jest ≥220 mW(32Ω /THD+N<1%)
  • Odpowiedz
@10129: takie narzedzie jeszcze znalazlem : https://www.audiobot9000.com/
Co do AMP/DAC to znow kolko graniaste zrobilem na okolo tematu, z ktorego wyszly:
- topping d10
- topping d30
- modi 3

Standardowo - truchtem na ASR i tam w jednym z watkow ow amirm narzekal na gwarancje / obsluge wrw (w razie w) schiit'a. Z ow kalkulatora co wczesniej podales patrzalem dla k271 (ciezej go napedzic tudziez jezeli wybiore k701 to nie
  • Odpowiedz
  • 1
@ketrish d10 nie ma wzmacniacza, to sam dac jest, nie? Tovto co w promocji wyzej linkowalem o ile dobrze pamietam. Do tego wzmacniacz trzeba osobno kupic
  • Odpowiedz