Wpis z mikrobloga

Dawno tu nie zaglądałem - trochę przez brak czasu, trochę przez lenistwo... (,) w każdym razie żebyście nie zapominali o tagu przypomnę jedną z bardziej przydatnych ciekawostek i jednocześnie najbardziej plusowany wpis z naszego tagu.
Chodzi o podgląd właściwości pliku lub folderu za pomocą jednego przycisku i dwóch kliknięć lewego przycisku myszy - jednocześnie...

Już wkrótce więcej ciekawostek więc zapraszam do obserwowania tagu #ciekawostkiwindosa ()

#microsoft #windows #windows10 #komputery #ciekawostki #lifehack
Obserwujcie #ciekawostkiwindowsa (ʘʘ)
Lapidarny - Dawno tu nie zaglądałem - trochę przez brak czasu, trochę przez lenistwo....

źródło: comment_1584187006SmUFTJwM8tArjxO6XZZ2UQ.jpg

Pobierz
  • 20
@Lapidarny: tutaj dodatkowo trzeba używać klawiatury. A klasycznie ppm ->właściwości -> *klik* ppm (lub lpm) No i nie lubię dwuklików. :D No ale to kwestia gustu. Dobre np. dla osób nie używających myszki. W każdym razie dzięki za skrót!
a ALT+ENTER nie robi dokładnie tego samego? I nie potrzeba w ogóle używać myszki ;)


@hrumque: dokładnie tak jest, ale to raczej dla osób które potrafią poruszać się po systemie bez używania myszki
łącze klawiatury na płycie do lenovo g500 który miał taki skrót i nie widzę żadnej dedykowanej linii do tego celu, tylko standardowe ścieżki klawiatury,


@Wielki_Atraktor: kwestia software-hardware na poziomie biosu i obsługi przerwania od klawiatury (i tam przechwytywanie odpowiednich kombinacji, które sterują czymś sprzętowym). W czasie ładowania systemu (gdzie przerwania zdeaktywowane) skrót nie działa
kiedyś miałem sytuację, że program tym zarządzał - bez programu od Lenovo nie działały skróty takie jak właśnie ściemnianie ekranu, podgłaszanie muzyki itd. Może w tym poszukaj

obczaiłem na szybko złącze klawiatury na płycie do lenovo g500 który miał taki skrót i nie widzę żadnej dedykowanej linii do tego celu


@Lapidarny: @Wielki_Atraktor: Bo to było ustawiane przez acpi laptopa. W linuksie możesz zmapowac sobie dowolny klawisz na w sumie dowolną
@Kryspin013: miałem gdzieś taki programik do mapowania klawiszy i działał, tylko właśnie szukam jak "wyciągnąć" tę funkcję na wierzch, żeby się podczepić. Na jakimś forum czytałem stary wątek, że ktoś dopisywał coś w rejestrze i uzyskał nad tym kontrolę, ale to był XP.
@Wielki_Atraktor: albo się podczepić pod acpi albo prościej - zgarnąć program, który umie odowłać się do systemu i np wyłączyć ekran. W linuksie na wodolnym lapku zrobisz sudo vbetool dpms off. Podmapujesz pod klawisz i masz spokój (chociaż w sumie nigdy nie potrzebowałem bo domyślne funkcje działały bez problemu)