Wpis z mikrobloga

Ale mam #heheszki

Ojciec w 2003 brał instalacje LPG na raty. Coś źle policzyli i wyszło, że zapłacił 2,5 zł mniej niż powinien.

Od tamtego roku zaczęła dzwonić babka z firmy, że musi oddać 16 zł z jakimiś groszami. Dzisiaj Pani trafiła na mnie więc poprosiłem o wysłanie wezwania do zapłaty. Usłyszałem, że może mi numer konta SMSem wysłać (co zresztą w tamtym roku już zrobiła). Ciekaw jestem skąd miała prywatny numer mojego ojca bo zmieniał kilka razy ale to już inna kwestia.

Mam wielkie #wtf bo nie dość, że się przedawniło, to jeszcze takie rzeczy telefonicznie?

Na zakończenie dodałem, że albo dostanę wezwanie albo po kolejnym telefonie powiadomię policję o próbie wyłudzenia.

Jest jakiś paragraf na takie akcje?

#raty #prawo #windykacja
  • 11
@maqs7: jakie "akcje" i jakie próby wyłudzenia? ;o Zapłacił 2,5 zł mniej niż powinien według firmy to chcą dochodzić i tyle :> przedawnienie nie oznacza ,że nie można czy wprost nie wolno próbować dochodzić pieniędzy. #!$%@?ę tu od kwoty i okoliczności a piszę o stronie prawnej. Przedawnienie to zarzut procesowy a roszczenie istnieje nadal.
@maqs7: najprościej swojsko: jak Ci pożyczyłem z 10 lat temu 100zł to teraz mnie oddasz do sądu jak Ci zadzwonię i powiem żebyś oddał albo wysłał numer konta sms z prośbą o przelew :P? Teraz pomyśl o 16zł czy by Ci się chciało pisać oficjalne pisma o zwrot i słać poleconym po 3zł :>
@ostr: Jest różnica między zadzwonieniem a dzwonieniem co 2 tyg. Skoro niby ojciec jest im coś winien to niech pokażą jakiś dowód albo dadzą na piśmie. Raty zapłacił wszystkie.