Wpis z mikrobloga

Zatem jak wyglada procedura wejścia w stan kwarantanny?
Najpierw odczekujemy swoje w koreczku pod granicą, gdzie niezbyt rozgarnięci ludzie chodzą sobie na spacery między samochodami, mijają się z obcymi, a jak jadą to zapominają o jeździe na suwak. Nawet szeryf w tirze mi się trafił (wrzucam pic na końcu).
No ale mniejsza z tym.
Cała procedura to:
- zmierzenie temp czoła
- wypełnienie formularza na kartce a4. Dane kierującego/pasażera, cel podróży, przewidywana data i godzina dotarcia do celu, adres zamieszkania, adres pod którym będziemy przebywali w ramach kwarantanny i dane pojazdu
- otrzymanie ulotki z info o postępowaniu w przypadku kwarantanny (pic na końcu)

Na pewno na pochwałę zasługują służby które biorą w tym udział. Są na prawdę pomocni, uspokajają i tłumaczą wszystko o co się zapyta. Dziękuję Wam, że tak sumiennie podchodzicie do obowiązków i nie uciekacie na l4. Jesteście wielcy!

Dodatkowo fajnie że rozdawane długopisy są każdorazowo odkażane!

To co mi nie pasuje to rzeczy niezwiązane z tymi ludźmi a narzucone przez tych na gorze:
- ankieta nie zakłada tego, że osoba poranna kwarantannie może przebywać w domu z innymi, którzy w takiej sytuacji powinni zostać zgłoszeni (pod odpowiedzialnością karną) przez „ankietowanego”. Teraz to mąż może być w kwarantannie, a jego żona sobie normalnie pracować na kasie w markecie
- brak chociaż wyrywkowych testów na obecność wirusa. Nawet jakby wyniki miały dojść telefonicznie... może udałoby się choć trochę osób wyłapać

Ogólnie tragedii nie ma, ale pachnie mi to bardziej szopką na pokaz przy jednoczesnym narażaniu funkcjonariuszy różnych służb. No nic, startuję odliczanie do pierwszej kontroli obecności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#exoduszbelgii #koronawirus #koronawirusfakty #kwarantnna
Pabi77 - Zatem jak wyglada procedura wejścia w stan kwarantanny?
Najpierw odczekujemy...

źródło: comment_1584315903BocmtPzCbseDOHs4K4YgiN.jpg

Pobierz
  • 4
  • 0
@antyfoliarz: Jasne. Wolę takie po łebkach niż to co w DE :P
Jeszcze co mnie zdziwiło to ze najważniejsze jest skąd się jedzie, a nie przez jakie kraje... jakby się zakładało że nie da się zarazić na krótkich postojach...
A i apropos Niemiec. Tam tez coś szykują. Pic zrobiony kilkanaście km od granicy z Polską (po stronie Niemieckiej).

Ja póki co zaczynam kwarantannę. Ciekaw jestem kiedy pierwszy kontrol i jak to
Pabi77 - @antyfoliarz: Jasne. Wolę takie po łebkach niż to co w DE :P 
Jeszcze co mni...

źródło: comment_1584326872Bsc6iklQhfAxmMV7W8LKAh.jpg

Pobierz