Wpis z mikrobloga

Witam, przedstawiam kolejną solarigrafię. Teatr w Legnicy. Po prawej stronie widać drogę jaką słońce pokonywało w czasie naświetlania. Dokładniej są to wschody słońca. Czas naświetlania wynosił 6 miesięcy, tak więc trochę tych wschodów było. :) Aparat zrobiony z rurki kanalizacyjnej przykleiłem do rury, odpływu z rynny na budynku po przeciw stronie. W lecie otworzyli tam ogórek piwny więc troszkę się bałem czy ktoś się przypadkiem nie zainteresuje moim aparatem...
---------
Jeśli podoba wam się zdjęcia zrobione puszką po piwie, energetyku, pudełkiem po smartfonie itp.
Zapraszam - http://kulikowski-marcin.pl/o-mnie/
FB - https://facebook.com/solargraphy.legnica/
-------------
#fotografia #solarigrafia #zdjecia #cameraobscura #art #zdjecia #ciekaweciekawe #ciekawostka #niebo #kosmos #gwiazdy #fizyka #optyka #legnica #polska. #dolnyslask #teatr #ciekawostki #nauka #zainteresowania #hobby
Marcin-Kulikowski - Witam, przedstawiam kolejną solarigrafię. Teatr w Legnicy. Po pra...

źródło: comment_1584776302sihArMCbxa5VC38aJE10QC.jpg

Pobierz
  • 17
@Marcin-Kulikowski: czyli na dnie płaskiej nakrętki obraz będzie prawidłowo odwzorowany. Pytałem również o różne długości ogniskowych, bo tego nie ma na twoich filmach FAQ (znalazłem twój kanał już wcześniej). Chciałem się upewnić czy zasada działania jest taka sama jak w przypadku normalnej fotografii. Poszukałem więc sam i wygląda na to, że tak. Płytka nakrętka ma szerszy kąt widzenia, niż długa rura.
k.....a - @Marcin-Kulikowski: czyli na dnie płaskiej nakrętki obraz będzie prawidłowo...

źródło: comment_1584790547ltdPMeUqFtc011NCJ7Ebbn.jpg

Pobierz
@Marcin-Kulikowski: właśnie sobie zerknąłem na kanał pierwszy poradnik i od razu to zauważyłem.
Cechę każdego niszowego zainteresowania. Zawsze. Na forach. Na yt. Na twarzoksiążce.

"No ja to robie tak, ale Pan, którego imienia i nazwiska nie powiem, ten z Warszawy- wszysycy zapewne wiedzą o kogo chodzi- robi to inaczej, ja się z nim nie zgadzam, bo robi to źle ale on twierdzi (błędnie) że dobrze."

To jest prawdziwa magia odkrywania takich