Wpis z mikrobloga

@geralt101: 1 zdanie z uzasadnienia

Celem projektowanej ustawy jest przede wszystkim pomoc finansowa kierowana do rodzin wychowujących dzieci.
_
cel ustawy

Świadczenie wychowawcze kierowane jest do rodzin mających na utrzymaniu dzieci, a jego celem jest przede wszystkim częściowe pokrycie wydatków związanych z zaspokojeniem potrzeb życiowych i wychowywaniem dzieci.
_
skutki regulacji

Projekt ustawy ma na celu przede wszystkim pomoc dla rodzin wychowujących dzieci oraz przeciwdziałanie spadkowi demograficznemu w Polsce, przez przyznanie
  • Odpowiedz
@geralt101:

wzrost demografii miał być efektem programu, a nie tym na co rodzice mają wydawać pieniądze. Jeżeli nie potrafisz tego rozróżnić

Miał być, ale już nie jest. Obecnie się ogranicza do do pomocy w zaspokajaniu potrzeb. Raz jeszcze napiszę, posiadanie na własność komputera nie było do tej pory potrzebą. Mógł być nią dostęp do komputera oraz internetu i pewnie 500+ pomógł w tym zakresie. Wymogi sytuacji oraz wymogi MEN w kwestii
  • Odpowiedz
@Tylko_noc:

skutki regulacji

Projekt ustawy ma na celu przede wszystkim pomoc dla rodzin wychowujących dzieci oraz przeciwdziałanie spadkowi demograficznemu w Polsce, przez przyznanie tym rodzinom nowego świadczenia wychowawczego.


Odnosiłem się nie tylko do treści ustawy, ale też przekazu jaki był puszczany przez PiS w kampanii 2015 oraz początku poprzedniej kadencji.
  • Odpowiedz
@Tylko_noc Chodzi mi o to że celem Państwa było zwiększenie dzietności, i na to Państwo wydawało pieniądze. Rodzice nie wydadzą pieniędzy na zwiększenie dzietności, nawet nie są w stanie, tylko na potrzeby dziecka - np. komputer, przyrządy szkolne, ubrania, jedzenie
  • Odpowiedz
@yeron Jeżeli przez 3 lata programu ktoś miał dziecko w wieku szkolnym które nie ma teraz tego komputera za 500zł lub zwykłego tabletu, to mi szkoda takiego dziecka.
Swoją drogą przykład brata który chodzi do liceum i ma zajęcia online - obecność wymagana tylko na sprawdzianach, normalne zajęcia w formie nagrań i zadań domowych które można otoworzyć do ustalonego terminu.
Nawet nie widze potrzeby żeby był jeden komputer na dziecko, wystarczy jeden
  • Odpowiedz
@Tylko_noc Kolego, mam wrażenie że walczymy po tej samej stronie. Mówiąc o podwyższeniu dzietności odnoszę sie do tego co yeron pisze, a nie twierdzę że tak jest gdzieś teraz napisane
  • Odpowiedz
@geralt101:

Z tego powodu, że niektóre dzieci nie mają dostępu, nie należy kazać innym czekać. Rozwiązanie wydaje mi się na chwilę obecną najtańsze z możlowych - jeżeli przykład mojego brata mogę uznać za ogólny

Nie jestem po prostu przekonany czy taki przypadek można uznawać za ogólny.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Są różne rozwiązania, najpopularniejsze w mojej okolicy to przesyłanie zadań pocztą tradycyjną tym uczniom, którzy nie mają dostępu do komputera/internetu. Nauczyciele są zobowiązani do przesłania/przyniesienia zadań do szkoły, następnie materiały są kopiowane i wysyłane. Ostateczną decyzję podejmuje dyrekcja placówki w uzgodnieniu z nauczycielami i organem prowadzącym.
  • Odpowiedz