Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@michelney: owszem, istnieją, przeczytałem na ten temat mnóstwo opracowań, zresztą nawet współcześni najlepsi inżynierowie świata twierdzą że przy tym czym dysponowali egipcjanie nie byłoby możliwe zbudowanie czegoś takiego, tym bardziej w tak stosunkowo krótkim czasie jak podają ich źródła, poczytaj, pooglądaj, zainteresuj się trochę.
@michelney: https://www.quora.com/Archaeology-Is-it-possible-the-pyramids-were-done-way-before-the-Egyptians-and-the-Egyptians-just-carved-inside-them, tutaj masz kilka naukowych artykułów z uczelni, źle się wyraziłem, bo oficjalnie nadal uznaje się że wybudowali to egipcjanie, no ale pasjonaci tego tematu odchodzą już od tej teorii, pojawiają się też dowody, przykładowo, w blokach skał które budują piramidę widoczne są bruzdy spowodowane solidnymi opadami deszczu przez długi czas, od czasów faraonów aż do teraz nie było tam pory deszczowej i nie było ulew.
@rapgod95: gdzie pod tym linkiem są jakieś "naukowe artykuły z uczelni"? Znajdziesz tam tylko dywagacje ludzi, którzy w ogóle nie są naukowo związani z interesującym cię tematem. Quora nie jest dobrym źródłem. Jeśli chciałbyś znaleźć poważne artykuły, to polecę ci dwie strony: academia.edu i researchgate.com.
@michelney: masz tam wypowiedzi osób które wykładają na uczelniach i siedzą w tym temacie długo, nie musisz się zgadzać z moim zdaniem przecież, ale dla mnie to oczywiste że piramidy powstały wcześniej i w jakimś innym celu.