Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam kamerki do kręcenia filmików z podróży, wydarzeń rodzinnych itp. Budżet do 1500 (nowa/używana). Zależy mi na dobrej jakości, wbudowanej stabilizacji (nie musi być perfekcyjna) i najlepiej autofocus, raczej niewielki rozmiar, nie musi być "sportowa". Moje typy:
- DJI Osmo Pocket póki co wygrywa za wszystkie 4 rzeczy, które wymieniłem wyżej, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością w porównaniu do rozmiaru, na duży minus niewymienialna bateria, czytałem że współgranie z telefonem nie jest też idealne
- Gopro 7/8 Black - stabilizacja ok, jakość średnia w porównaniu do DJI, brak autofocusu (głębia ostrości), obraz często jest przerysowany jak we wszystkich innych kamerach tego typu
- Canon G7X M2 - tutaj jest całkiem dobrze, jednak na minus rozmiar i waga. Takie gopro to się nawet do kieszeni upchnie, a latać z aparatem nie jest zbyt wygodnie.

Jakieś inne propozycje?
#gopro #kamerasportowa #filmowanie #canon #dji #youtube
  • 3
Gopro 7/8 Black - (...) obraz często jest przerysowany jak we wszystkich innych kamerach tego typu


Nie zgadzam się. Chociaż też nie wiem, co masz na myśli mówiąc, że obraz jest przerysowany
@poludniowe_kartofliska w gopro możesz ustawić kąt widzenia na normalny tj bez rybiego oka i koloryowanie na szary ton i całkiem sporo można potem w postprodukcji wyciągnąć. A stabilizacja robi robotę, zapominasz o gimbalach. Do tego rynek pełen akcesorii w dobrych cenach. Baterie i ładowarki kupuj ori A reszta może być z ali.