Wpis z mikrobloga

W końcu dostaliśmy wytyczne dotyczące stomatologii - tego jak mamy pracować, jakie zabiegi ograniczać (np. nakazują ograniczyć maksymalnie procedury z ortodoncji, protetyki, większość procedur periodontologicznych - skaling, piaskowanie itd.) i jak się chronić, od Ministerstwa Zdrowia! Wołam osoby, które plusowały mój wcześniejszy wpis dotyczący kompletnego braku reakcji Ministerstwa.

https://www.wykop.pl/link/5408123/w-koncu-sa-oficjalne-wytyczne-ministerstwa-zdrowia-dla-stomatologow/

#stomatologia #koronawirus #dentysta
  • 112
@SkrytyZolw: Hej mam zęba w którym kiedyś zauważyłem minimalną (brązową) plamkę. Miałem z tym iść na kontrolę ale zaczynał się wirus i pomyślałem że odłożę na później. Teraz ten ząb zaczyna mnie lekko boleć jak gryzę coś twardego. Mogę jeszcze poczekać czy dzwonić i pytać czy ktoś przyjmie?
@ArekJ: Nie, moja alergia tak w ogóle dopiero się dwa lata temu rozwinęła.

@Regulaminem: Normalnie zaleciłabym kontrolę od razu, ale w obecnej sytuacji zaczekaj. Jak się wszystko nieco uspokoi to wtedy pójdź do stomatologa. Musicie pamiętać, że tu chodzi też o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo. Gabinet stomatologiczny to miejscy najwyższego ryzyka zakażenia, dlatego lepiej iść jak naprawdę się musi.

@Darek08: Tak.

@KaczuszkaSpodDzbanuszka: O, dziękuje! (
@SkrytyZolw wczoraj odpadł, ukryszył, złamał mi się kawałek zęba na styku 6 i 7, jeszcze nie boli ale widzę, że jest dziura, domyślam się po przeczytaniu tego wątku, że kwalifikuje się to na wizytę na już, próbować to łatać magicznym Plomb-R doraźnie czy od razu próbować uderzać na wizytę, Kraków here. Sorki za zawracanie głowy ale w dzisiejszym czasie ciężko o poradę bo próbowałem się dodzwonić do swojej lekarki i nici.
@SkrytyZolw: Dziękuję bardzo za oznaczenie :) wychodzi na to, że we wszystkich labach powinna być tylko jedna osoba pracująca w razie wykonania naprawki . Cała reszta ekipy, ceramisci, szkieleciarze itd nie mają możliwości wykonywania pracy. W sumie przeszloby to w małych labach typu pracownia w piwnicy u Janusza, ale w przypadku większych labow zatrudniających te 20 osób to bedzie ciekawe. W tym wypadku labor musi być otwarty dla jednego pracownika, który