Wpis z mikrobloga

W końcu dostaliśmy wytyczne dotyczące stomatologii - tego jak mamy pracować, jakie zabiegi ograniczać (np. nakazują ograniczyć maksymalnie procedury z ortodoncji, protetyki, większość procedur periodontologicznych - skaling, piaskowanie itd.) i jak się chronić, od Ministerstwa Zdrowia! Wołam osoby, które plusowały mój wcześniejszy wpis dotyczący kompletnego braku reakcji Ministerstwa.

https://www.wykop.pl/link/5408123/w-koncu-sa-oficjalne-wytyczne-ministerstwa-zdrowia-dla-stomatologow/

#stomatologia #koronawirus #dentysta
  • 112
@SkrytyZolw: hej, jak w koncu bedzie, przed chwila wrocilem od dentysty, bo jeszcze przed zamknięciem wszystkiego na dobre chciałem się dowiedzieć czy mój zbiorniczek z ropą należy usunąć czy nie (antybiotyk nic nie dał), ale pani w rejestracji zapewniła mnie, że się załapię na leczenie na początku kwietnia. Więc nikt dziś mi tego nie sprawdził,a mogę być dalej w dupie :/
@makamele: Jesteś cały czas, bo stan zapalny się nie wyciszył, bez oczyszczenia zęba się nie uspokoi. To jest zdecydowanie wskazanie do pilnej wizyty. Nie ma innego stomatologa w mieście, który by Cię przyjął (jeśli już mi to mówiłeś to przepraszam, rozmawiam z bardzo wieloma osobami teraz i wolę się dopytać)?
@fan_comy: Ograniczamy działalność do stanów pilnych, bólowych. Wszystkie inne procedury np. protetyczne czy ortodontyczne mają póki co być ograniczone maksymalnie (ewentualnie można w sytuacjach gdy trzeba protezę czy aparat naprawić). Zostanie wyznaczony ośrodek w każdym województwie, w którym będą przyjmowane osoby zarażone koronawirusem i osoby przebywające w kwarantannie.
@SkrytyZolw: czytam to obwieszczenie i jest mowa, ze w razie awarii aparatu stałego trzeba się zgłosić do wyznaczonej placówki w województwie. Nie wiesz, gdzie znajdę taka listę? Wrocław here, a mojego orto zamknęli i wolę być przygotowana w razie czego.
@obey: Jak najbardziej jest to stan pilny, chyba że Ci się ukruszył jakiś mały kawałeczek 2mm.

@av18: Ograniczyć, czyli nie wykonywać lub wykonywać tylko w sytuacjach naprawdę nie cierpiących zwłoki.