Wpis z mikrobloga

Pytanie do antynatalistów.

Dlaczego ryzykujecie swoim organizmem?
Nie ma "ja" to tylko iluzja, jest tylko kupa mięsa ze wspomnieniami, której się wydaję, że ponosi konsekwencje swoich czynów, tzn starej kupy mięsa.
Przecież przyszła kupa mięsa nie pyta się waszego teraźniejszego "ja" czy chce żyć. Realiści jak z koziej dupy trąbka.

#antynatalizm
  • 103
@Piotrkus48:

1. Nie prosiliśmy się na ten świat i zostało nam to narzucone, to prawda.

2. Nie prosiliśmy się też o instynkt przetrwania, który skutecznie powstrzymuje większość z nas od odstrzelenia sobie ryja, mimo, że część z nas faktycznie jest nieszczęśliwa w życiu.

3. Nie prosiliśmy się też o posiadanie bliskich, znajomych i innych rzeczy, które od nas zależą, a zostawienie ich na tym świecie i odejście byłoby samolubne i spowodowałoby
@enslavedeagle: 1.

Nie wiemy tego na 100%, nie wiem w ogóle ile to jest prawdziwe, pewnie to tylko wiara jak każda inna.... ale
O ironio, jesteś częścią tego świata. Jesteś świadomością. Jak miałeś się nie prosić na świat, którym ty jesteś? Co jeżeli bym powiedział, że twoi rodzice to ty?

Tak naprawdę, nie wiemy czy się prosiłeś na ten świat, jeżeli tego nie wiemy, musimy wziąć pod uwagę, że się prosiłeś
@Piotrkus48

Jak adopcja jest ok? A jak dziecko będzie nieszczęśliwe, jak ja zachoruję na alkoholizm czy jakaś chorobę psychiczną?


Naprawianie niepotrzebnie zaistniałych problemów nie zawsze są skuteczne, można tylko próbować.

Co to jest świadomość w takim razie, jak nie jest to związane z twoim ciałem?


Jest związana z ciałem, to wynik pracy mózgu.

Moje plemniki i macica mojej mało prawdopodobnej przyszłej żony, też są nasze i też możemy robić z nimi co
@kruszon_:

Consciousness at its simplest is "sentience or awareness of internal or external existence".[1] Despite centuries of analyses, definitions, explanations and debates by philosophers and scientists, consciousness remains puzzling and controversial,[2] being "at once the most familiar and most mysterious aspect of our lives".[3] Perhaps the only widely agreed notion about the topic is the intuition that it exists.


wikipedia dalej mi się nie chce czytać tldr; #!$%@? wie
> Moje plemniki i macica mojej mało prawdopodobnej przyszłej żony, też są nasze i też możemy robić z nimi co chcemy?

Tak, dopóki nie wciągasz w to innych bez ich zgody.


Ale kontynuować pracę mojego organizmu bez zgody, jeszcze wmawiając mu bezczelnie że sam się zdecydował na to, to już mogę?
To tylko jakieś wycinki na ten temat na który szukałem. Nie zagłębiałem tematu bardziej! ty wypowiedzi wkleiłem ze strony https://www.quora.com/Is-the-self-an-illusion

We have the strong belief we are some sort of unified perceiver and decision maker, constant across time, existing inside our bodies, causing our bodies to do things-- but mechanistically speaking, functionally speaking, biologically speaking, this probably isn't true. Brain science doesn't support any sort of central, serial-processing center where the "self"
@Piotrkus48

Jakieś badania?


Myślę, że wniosek każdego badania naukowego w tej dziedzinie jest taki, że nie ma podstaw do twierdzenia, że świadomość może istnieć poza mózgiem.

Ale kontynuować pracę mojego organizmu bez zgody, jeszcze wmawiając mu bezczelnie że sam się zdecydował na to, to już mogę?


Nie do końca rozumiem. Jeśli byłbyś na tyle nieszczęśliwy, że chciałbyś zrezygnować z życia, powinieneś mieć dostęp do bezbolesnej eutanazji.
Czyli wierzysz w duszę?


@Piotrkus48: nic takiego nie napisałem

Co to jest świadomość w takim razie, jak nie jest to związane z twoim ciałem?


@Piotrkus48: najprawdopodobniej jest to wynik procesów zachodzących w mózgu, nigdzie nie pisałem, że nie jest związana z ciałem

Moje plemniki i macica mojej mało prawdopodobnej przyszłej żony, też są nasze i też możemy robić z nimi co chcemy?


@Piotrkus48: do momentu aż chcecie z nich
@kruszon_:

Jakieś badania?

Myślę, że wniosek każdego badania naukowego w tej dziedzinie jest taki, że nie ma podstaw do twierdzenia, że świadomość może istnieć poza mózgiem.


Skoro naukowcy pytają o to i badają, to nie ma podstaw twierdzienia? Mgr Kurszon, dziękuję za odpowiedź

Wycinek z wikipedii
"Other questions include whether only humans are conscious or all animals or even the whole universe.

Ale kontynuować pracę mojego organizmu bez zgody, jeszcze wmawiając