Wpis z mikrobloga

@AGS__K w ogóle to błędny trochę opis. Do wyniesienie czegoś w przestrzeń np. na niską orbitę okołoziemską wystarczy 28000km/h.
Podana prędkość to prędkość ucieczki, która pozwala oddalić się od ciała niebieskiego. Czyli druga prędkość kosmiczna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AGS__K: @malinowy_krol: nie rozumiem tego, czemu niby nie mozna zrobic tego pojazdem, ktory sobie bedzie lecial z predkoscia 5 km/h (pomijając, że póki co nie istnieją takie silniki)
  • Odpowiedz
@jos można ale trzeba będzie dostarczać cały czas energię

Prędkość ucieczki to jakbyś dostał kopa który nada stosowną prędkość i potem już nic nie musisz robić (nie potrzebujesz silnika ani niczego innego) by wylecieć w #!$%@? w kosmos
  • Odpowiedz
@AGS__K: Do opuszczenia studni grawitacyjnej wystarczy chociażby 1 km/h, jeśli działasz z odpowiednią siłą przez odpowiednio długi czas. Podane wartości tyczą się sytuacji, w której całą prędkość nadalibyśmy na powierzchni obiektu (co w praktyce nie ma nigdy miejsca).
  • Odpowiedz
@jos: to co tam jest to predkosc ucieczki, czyli do jakiej predkosci trzeba rozpedzic ciało żeby oddaliło się nieskonczenie daleko od obiektu kosmicznego. Taka predkosc zaklada że nie przykladasz do ciala wiecej zadnej siły, a wiadomo że tą prędkosc obiekt traci przez grawitacje. Po prostu ta predkosc pokazuje - jak mialbys rzucic kamieniem w kosmos to jaka on musi miec predkosc.
Jeśli ciągle pracuje silnik to taka predkosc nie jest wymagana,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@memento_mori: no kurde, czyli dobrze się domyśliłem mimo wprowadzającej w błąd grafiki. Na grafice, na planetach są rakiety a powinny być np. armaty czy jakieś kusze żeby ilustracja miała sens w połączeniu danymi wartościami.
@namrab: @TurboDynamo:
  • Odpowiedz
Do opuszczenia studni grawitacyjnej wystarczy chociażby 1 km/h, jeśli działasz z odpowiednią siłą przez odpowiednio długi czas.


@jos: @namrab: To jest tak niewyobrażalnie kosztowne, że żaden praktyczny scenariusz oparty o to podejście nie jest możliwy. Wszystkie rakiety ostatecznie rozpędzają się do II (lub III, jeśli potrzeba opuścić studnię grawitacyjną Ziemi) prędkości kosmicznej. Zasadniczo to samo co armata, jedyna różnica jest taka, że kula armatnia przyspiesza do tej prędkości natychmiastowo, a
  • Odpowiedz