Wpis z mikrobloga

Mirki!
Przy adopcji drugiego kota jak je ze sobą zaprzyjaźnić? Nie chciałabym aby były dla siebie wrogami. Wiem, że jeśli to będą dwie samiczki to będą się bić (jeszcze nie wiem jaka będzie płeć drugiego kota). Jakie są sposoby? Na YT znalazłam filmik w którym, kobieta mówiła aby były w osobnych pokojach i się w ogóle nie widziały tylko aby poznawały swój zapach przez ok 1-2 tyg.
Pozdrawiam wszystkich Mirasów i Mirabelki!
#koty #oswajanie #zwierzaczki
  • 5
Przede wszystkim zapoznaj je na neutralnym gruncie, gdzie żaden ze zwierzaków nie będzie się czuł panem.
Niech pokrążă wokół siebie, #!$%@? się.
Obserwuj je cały czas.
Jeżeli wykażą wrogość to wtedy je nie tyle co odizoluj, co stopniowo że sobą poznawaj
@Neko-chan51: Niech się poznają na dworze, nie izolować od siebie w chacie, okres akceptacji trwa minimum 2 tygodnie, mogą się zaczepiać - trudno, bywa. W razie większej draki trzeba je rozdzielić i tyle. Niech mają odległe od siebie miseczki, każdy swoje posłanie.
@Neko-chan51: u nas nowe koty były wprowadzane normalnie do domu (bez żadnej izolacji itd), mamy 3 kotki. Obwąchanie w korytarzu i tyle. Najmłodsza jak próbowała podskoczyć starszym kilka razy to jak raz dostała w pysk od najstarszej kotki to się nauczyła ;) Może jakiejś miłości między nimi nie ma (czasem widzę jak sobie nawzajem myją główki tylko), ale wojny tez nie.
@Neko-chan51 to zależy od kotków tak naprawdę. Miałam około roczną kotkę, kiedy przez zrządzenie lodu pod opiekę trafiła jej siostra z miotu. Na początku chcielismy je ze sobą zapoznać, ale nasza kicia jest dość mocno terytorialna i lubi uwagę dla siebie, więc od razu pazury poszły w ruch. Musieliśmy je odseparować na trochę i odbyło się to tak, że jednego dnia każda miała swoją część mieszkania, a następnego je zmieniliśmy, żeby mogły