Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem ze screen tearing - rozerwanie obrazu. Jak pozbyć się tego gówna? Mam monitor 60hz od 4 lat i kartę gtx 960. Ten defekt pojawił się jakies pół roku temu nagle z dupy. Aktualizowalem sterowniki karty graficznej myśląc że pomoże i #!$%@? tam. Kupno nowego monitora 144hz np pomoże? Widziałem opcje że można włączyć vsynch ale wtedy traci się mocno fpsy. Strasznie męczący problem proszę o pomoc. Może wejście dp zamiast HDMI dać sam nie wiem.
#komputery #nvidia #gry #monitory #kiciochpyta #informatyka #grafika #windows10 #programowanie
  • 9
@Peter_Mountain: https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/1544hx/explaining_vsync_and_other_things/
"With VSync enabled, the graphics card is told to wait for the monitor's signal before generating and sending a newly completed image for display. This would limit the frames per second to the refresh rate, meaning it will at most display 60 fps on a 60hz monitor and no more."
To chyba znaczy że jeśli jesteś w stanie mieć 90 fpsów to vsync utnie ci je do 60

"Seeing