Wpis z mikrobloga

Zapraszam na tag #retrorecenzje na który wrzucam swoje amatorskie recenzje! :)

Dino Crisis 2

Podczas gry przyjdzie nam walczyć o przetrwanie w dżungli która wyrosła na miejscu miasta które znikło w nieznanych okolicznościach. Naszym głównym wrogiem są dinozaury i to nie tylko te malutkie raptory a również więksi przedstawiciele tego gatunku. Fabuła gry rozgrywka się rok po wydarzeniach z pierwszej części, zostajemy wysłani na misję razem z oddziałem Tactical Reconnaissance a naszym celem jest dowiedzieć się co wydarzyło się w mieście oraz zebrać informacje na temat eksperymentów które były w nim prowadzone.

Druga część gry względem pierwszej stawia dużo bardziej na akcje i walkę, non stop będziemy wybijać dziesiątki raptorów a dzięki wprowadzonemu systemowi punktacji będziemy mogli wymieniać punkty na broń oraz amunicję. Lokacje są bardziej szczegółowe ale przypłacono to kiepski tłami otoczenia.

Gra została stworzona na tym samym silniku co Resident Evil więc i tutaj poruszamy się postacią 3d po prerenderowych tłach a fabuła jest przedstawiana za pomocą filmików na silniku gry. Grafika w grze prezentuję się dość dobrze, modele postaci oraz dinozaurów są wykonane bardzo dobrze lecz tekstury otoczenia są dość kiepskie. Większym atutem gry są efekty dźwiękowa, odgłosy broni jak i dinozaurów brzmią bardzo dobrze ale najważniejszym atutem gry jest jej grywalność, zabijanie setek raptorów sprawia przyjemność. Jednakże gra posiada również dość duże wady takie jak krótka rozgrywka, grę można przejść w zaledwie kilka godzin (4-6 godzin). Wersji na PSX można wybaczyć dość kiepskie sterowanie oraz grafikę ale gra wyszła również na PC i to aż trzy lata po wydaniu gry na konsolę. Niestety w 2003 roku na komputerach gra już straszyła grafiką oraz sterowaniem, gra wygląda po prostu jak kiepski port z konsoli.

Moja ocena 7,5/10

Oceny:
(wersji na psx)

+Przyjemna rozgrywka
+Muzyka
+Efekty dźwiękowe
+Dopracowane modele postaci, szczegółowe lokacje

-Długość gry

#dinocrisis2 #gry #staregry #retrogaming #retrorecenzje #psx #playstation #ps1 #gimbynieznajo #nostalgia
G.....s - Zapraszam na tag #retrorecenzje na który wrzucam swoje amatorskie recenzje!...
  • 3
  • Odpowiedz
Jak już zacząłem pisać tę recenzje to wiedziałem że będzie lipa, brakło czasu na ogranie tego tytułu a niewiele pamiętam no i jeszcze godzina - druga w nocy. Braknie tutaj podsumowania oraz ogólnie nie mam sił nawet poprawiać tekstu :D

Najchętniej bym to skasował i jutro napisał na spokojnie tą recenzję ale jakoś serduszko boli jak swoją ciężką pracę marnuję, na podstawie tego co tutaj zebrałem napiszę recenzję do pierwszej części gry
  • Odpowiedz
@GamesFlemes Żadna jungle nie wyrosła w miescu miasta tylko całe miasto zostało przeniesione w czasie, wysypales się na pierwszym zdaniu, ekipa Reginy również przenosi się w czasie
  • Odpowiedz