Wpis z mikrobloga

via Android
  • 206
@HeniegPrime ale nauczycieli z powołaniach jest garstka. W technikum uczyli mnie goście po AGH, Politrchnice Śląskiej, Krakowskiej. Dlaczego wybrali zawód nauczyciela w malutkim mieście? Bo byli teoretykami, którzy nie znaleźli dla siebie miejsca na rynku pracy. A nauczycielki w gimnazjum? Skończyły ciężkie studia, fizyka, chemia, matma(całki, macierze, radioaktywność, polimery) . Zamiast trzepać kasę w laboratorium, banku czy instytutach wybrały rolę uczenia smarkaczy wzorów skróconego mnożenia , jednostek na tablicy Si i sposobów
  • Odpowiedz
@kmds Strach myśleć ilu młodych ludzi wcześniej skrzywdziły swoją rażącą niekompetencją. Tylko nawet nie było komu alarmować wtedy.

Bardzo dobrze, że to wyszło na jaw, może kiedyś ktoś się za ten burdel weźmie i zacznie je regularnie kontrolować. Egzaminy państwowe na początek i to co jakiś czas, wyrywkowo. Inaczej nic się nie zmieni w tym chlewie.
  • Odpowiedz
Zamiast trzepać kasę w laboratorium


@kmds: widzę że kolega oderwany od rzeczywistości ( ͡° ͜ʖ ͡°) Laboratoriów wcale nie ma tak dużo. Na pewno nie tyle, żeby zapewnić pracę dla ogromnej liczby studentów chemii, biologii i pokrewnych. W dodatku płacą średnio, czasem nawet marnie. Do tego presja jest ogromna jeśli pracujesz w farmacji. Co innego jako nauczycielka.

to pasta? Czytałem identyczny wpis tydzień temu


@elf_pszeniczny: mimo
  • Odpowiedz
via Android
  • 10
@DiPiero to dlatego nagrania są grane na raz, bez reżysera, opiekuna merytorycznego i nie trafiają na postprodukcje i montaż. A zagadka o sianiu trawy w wykonaniu Pani która ma się zaraz rozpłakać wychodzi do ramówki, a nie kosza.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Paczek_w_masle albo żeby z czegoś żyć albo żeby się nie napracować ( ͡º ͜ʖ͡º) albo żeby się mścić na dzieciach swoich szkolnych wrogów (ʘʘ) "
  • Odpowiedz
@kmds: Po prostu wybrali miernoty wg klucza politycznego to i efekty fatalne. Pracownicy tvp też nie byli zatrudnieni według kompetencji w tym Państwie z Dykty.
  • Odpowiedz
@kmds: trochę tak. Część wraca do swoich miejscowości gdzie w pobliskich szkołach znajdą się posadki. Kadra się starzeje. Chętnych aż tak dużo nie ma. Spora część niestety traktuje to jako ostateczność. Chociaż wiem, że są ludzie którzy zostają nauczycielami z powołania, za co szanuję.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kmds: z nauczycielami jest różnie, ale powinno się wprowadzić egzaminy powtarzane co kilka lat, a przed podjęciem nauki do zawodu test kompetencji(testy psychologiczne). Powinno się odsiewać te skrzywione psychicznie.
  • Odpowiedz
@Renifer60: to braknie ludzi do pracy już ponad 10 lat temu mieliśmy problem w liceum żeby znaleźli odpowiedniego nauczyciela matematyki i angielskiego, z 2-3 miesiące mieliśmy tylko zastępstwa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kmds: Mi jest bardzo przykro jak widzę jakie wiadro pomyj wylewa się na tych nauczycieli, zero empatii. Jakby mnie postawili przed zadaniem poprowadzenia lekcji w tv, myślę że też ze stresu walnąłbym się na jakichś prostych rzeczach. Po to jest edytor żeby takie rzeczy wyłapać i poprawić.
  • Odpowiedz