Wpis z mikrobloga

@MPXD: przed tym, jak chcesz zabłysnąć, dodajesz "na podstawie art 97 kpsw § 2...". co się dalej stanie, określa art 99 tej samej ustawy. ustawa ta równiez precyzuje, że funkcjonariusz chcąc nałożyć mandat karny za wykroczenie, ma *obowiązek* poinformowac o prawie do odmowy.
  • Odpowiedz
@MPXD: Tak. Po prostu nie przyjmujesz. Sprawa trafia do sądu. Wcześniej może być przesłuchanie na komendzie w charakterze obwinionego (rzadko). Dostajesz listownie wyrok nakazowy (grzywna z automatu), od którego odwołujesz się pisząc list do sądu o treści: "Nie zgadzam się". Dostajesz wezwanie na rozprawę.
  • Odpowiedz
@Ballo @cazzanomore wy jesteście #!$%@?. Trolle pisowskie. Olewacje fakt że jakis typ dostał mandat za nic i czepianie się że ostrzega innych xDDD Mam nadzieję że jak kaczor wprowadzi prawo pierwszej nocy to sami polecacie mu obciagnąć zanim żonę min córkę wyślecie. Żałuję że wam nie mogę napluć w ryj.
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg: nie jestem za pisem, to raz, dwa że podtrzymuję co napisałem, skoro jest #!$%@? zakaz a ktoś go łamie to co się dziwi że dostał mandat?! ja rozumiem że to jest głupota ale to tak samo jak przechodzisz na czerwonym świetle i masz pretensje że dostajesz 50zł a przecież nic nie jechało... "bo w innym kraju bym nie dostał" "bo tam na to nie patrzą" to jedz do innego kraju
  • Odpowiedz
@Lapidarny: Mieszkam niedaleko i to żaden skwer tylko ogromy park na obrzeżu osiedla, nie ma żadnej możliwości żeby ta trasa była najszybszą gdziekolwiek, raczej po prostu ktoś wybrał bardziej malowniczą trasę.
  • Odpowiedz
@Ballo to znaczy że może nie jesteś politycznym trollem, ale na pewno lemingiem.
Pluje na Ciebie A Ty udajesz że pada deszcz.
Bezpodstawne ograniczenia trzeba usuwać,
Bezprawne działania piętnować,
A ludzi którzy te prawa egzekwują należy pamiętać i również piętnować.
To co się dzieje w Polsce teraz czerpie garściami z największych totalitaryzmow...
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg: zgadzam sie z Tobą że to co się dzieje to jest generalnie jakaś kpina ale uważam że jedyną opcją żeby tą pandemię u nas w kraju powstrzymać to zmuszenie ludzi do siedzenia w domu. Niestety nie wszyscy to rozumieją i zachowują się jak by ktoś zabierał im wolność :D
  • Odpowiedz
@cazzanomore:
@Jednorybek: Serio wybralibyscie pisanie odwołania do sądu (bo najpierw by wam przyznali grzywnę z automatu), marnowanie urlopu (w najlepszym wypadku jeden dzień, czasem potrzeba kilka) żeby nie zapłacić 50zl? Gratuluję w takim razie postawy obywatelskiej, ale 99% przyjmie ten mandat dla świętego spokoju i ciężko im się dziwić.
  • Odpowiedz
@Ballo chyba kpisz jesli uwazasz że zakaz wejścia do lasu pomaga w zatrzymaniu pandemi.
Posłowie boją się przyjść do sejmu, codziennie wysyłając miliony Polaków do pracy i zapewniając że nie ma się czego obawiać..
Zarabianie wychodzenia z domu bez opieki osobom poniżej 18 rż? A czemu nie 16 albo 25 albo 40? Jak szaleć to szaleć xD
O wyborach nawet nie wspomnę.
Partyjna bojówka, z bronią chodzi po ulicy z policją jakby
  • Odpowiedz