Wpis z mikrobloga

Czy można wykorzystać mechanizm Europejskiej inicjatywy obywatelskiej i poprosić UE o reakcję na jawne łamanie prawa przez partie rządzącą w Polsce?
https://www.europarl.europa.eu/factsheets/pl/sheet/149/europejska-inicjatywa-obywatelska

Z tego co czytam wystarczy milion podpisów, a co ciekawe, podpisy mogą być cyfrowe (o ile będzie wydana odpowiednia certyfikacja). Może nawet są gotowe systemy które można wykorzystać?

Deklaracje poparcia można zbierać w formie papierowej lub elektronicznej. Jeżeli deklaracje poparcia zbiera się w formie elektronicznej, odpowiedni system internetowy musi najpierw uzyskać certyfikat odpowiednich władz krajowych. Szczegółowe przepisy dotyczące specyfikacji technicznej systemów zbierania deklaracji online określono w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (rozporządzenie (UE) 2019/1799). Bez względu na to, czy deklaracje poparcia zbiera się w formie papierowej czy elektronicznej, do celów weryfikacji mają zastosowanie te same wymogi dotyczące danych.


Jestem za cienki w uszach żeby coś takiego zorganizować, ale na pewno bym się pod tym podpisał. Bo jak nie śledzę wyborów, tak dzisiejsze dziwne "problemy z głosami", poddawanie tego samego pod głosowanie, czy w końcu zmienianie zasad wyborów 34 dni przed samymi wyborami brzmi bardzo, bardzo niepokojąco.

#sejm #prawo #pytanie #wybory i troche #koronawirus bo gdyby nie on nie byloby tego cyrku
Rabusek - Czy można wykorzystać mechanizm Europejskiej inicjatywy obywatelskiej i pop...

źródło: comment_1586206681ptwj1zL4zcSJenE1T5evy7.jpg

Pobierz
  • 201
  • Odpowiedz
Tak!, potrzebujemy jeszcze jakiejś fajnej nazwy. To musi być coś w stylu:Ruch Społeczny Demorkacja ... albo lepiej! Komitet! Komitet Obrony Demokracji!. Doniesieny do Unii Europejskiej i Unia na pewno zareaguje z całą stanowczością. Nałoży sankcje na ten tekturowy kraj, zablokuje nas na arenie międzynarodowej, wprowadzi siły stabilizacyjne. Będziemy śpiewać piosenki Solidarności na TikToku. A wszystko to jeszcze przed "wyborami" w maju.
  • Odpowiedz
Wy jesteście jebnieci? Chcecie zwracać się do zewnętrznego organu który ma was głęboko w dupie po to by narzucil nam wszystkim "kary" za brak "demokracji". Wybraliscie PiS to bierzcie za to odpowiedzialność to jest właśnie demokracja.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Rabusek: przeczytałem materiały w linku, który przekazałeś. Bardzo dobrze, że wyszedłeś z tym pomysłem. Nie chcę gasić zapędów, ale przed zbieraniem podpisów trzeba zgłosić się z pomysłem w celu rejestracji do UE. Według wpisu na stronie mają na to dwa miesiące. Wydaje mi się, że sytuacja jest na tyle poważna, że być może będą chcieli to zrobić szybciej. Ostatnie wydarzenia na Węgrzech pokazują, że obecna sytuacja prowadzi do likwidacji hamulcy rządzących
  • Odpowiedz
Ja nie widzę sensu. Tusk i PO regularnie donoszą o wszystkich działaniach naszego rządu. A UE nie będzie miała problemu by powiedzieć, że wybory w Bawarii były w pełni legalne (tam również zmieniono zasady chwilę przed wyborami i zrobiono wybory w pełni korespondencyjnie), a w Polsce to łamanie demokracji, konstytucji itd. i trzeba Polskę ukarać jak najmocniej.
  • Odpowiedz
@Rabusek: Chcesz by nagle w Polsce znikł internet? ;) Pchasz się w "samobójstwo bez udziału osób trzecich" lub "kolejna ofiara koronawirusa" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy można wykorzystać mechanizm Europejskiej inicjatywy obywatelskiej i poprosić UE o reakcję na jawne łamanie prawa przez partie rządzącą w Polsce?

@Rabusek: Ale tak szczerze, to na jaki efekt końcowy liczysz? Bo historia pokazuje, że to co wyjdzie jest biegunowo odmienne od oczekiwań. Może wpierw zastanówmy się, co chcemy osiągnąć, a potem wybierajmy środki.
  • Odpowiedz
dzisiejsze dziwne "problemy z głosami"


@Rabusek: opozycja przez wieloletnie "samozaoranie" każe mi wierzyć, że to oni sami tak zagłosowali świadomie (albo przez pomyłkę, bo kto by tam patrzył na guziki) i teraz kręci na tym gównoburzę XD
Po co w ogóle PiS miałby w tym przypadku oszukiwać, skoro ma większość?
  • Odpowiedz
@Rabusek: Jako, że jestem całkowicie przeciwny władzy Pisiorów, zgodzam się ze sprzeciwem wobec ich działań. Natomiast prób a załatwiania swoich spraw wewnętrznych za pomocą instytucji europejskich jest złem samym w sobie. Jest to przejaw braku suwerenności. Swoje wewnętrzne sprawy powinniśmy załatwiać z zasady sami, a nie skarżyć się do "starszego brata".
  • Odpowiedz