Wpis z mikrobloga

Halko szukam roweru do 1500 zł, rower do dojazdów do pracy w mieście, oraz do weekendowych wypadów do lasu i po polnych drogach. Jaki typ roweru wybrać? Myślałem nad Kross Hexagon 3.0
Crossowy będzie dobry? Zależy mi aby rower jechał szybko i żeby dało się nim robić po 30 km dziennie. Szosa odpada, mtb z wyglądu mi się podobają ale one to raczej tylko w teren bo w mieście dość powolne prędkości osiągają nie?

I pytanie do eksperta czy rower może jeździć wolniej a ja mogę odczuwać większe zmęczenie dlatego że części są zużyte? Teraz na moim starym rowerze łapie zadyszkę po 15 minutach, uda mi wysiadają a jak wsiądę na rower różowej to w ogóle się nie męczę xd

Jak ktoś poleca jakiś model to poproszę.

#rower #rower #kolarstwo #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 17
@Portowiec:

Hexagon to MTB z bardziej turystyczną geometrią.

Rowery cross to kompromis między MTB a szosą.
Nie wjedzie w głęboki teren, nie będzie najszybszy na asfalcie.

Masz też gravele ale poza budżetem.

Zobacz w jakim stanie jest rower, napęd, opony, ciśnienie.
Hamulce nie blokują?

Obróć rower, zakręć kołem zobacz ile się kręci.
  • 0
@modzelem Właśnie hamulce blokawały, ale już nie blokują i normalnie się koło kręci i mimo to ciężko jest ten rower napędzić. Gdzie w prawie identycznym u kobiety prawie w ogóle nie czuję oporu. Ale uważasz że tym hexagonem budżetowo dałbym radę codziennie śmigać do pracy i co weekend jakieś 15km w lesie zrobić? Nie mam zamiaru skakać po jakis górkach, spokojnie
  • 0
@modzelem dzięki za filmik, przypuszczam że problem może leżeć w oponach, są juz lekko zajechane a do tego są dość szerokie chyba 2,25, myślisz że nowe węższe semi slicki mogłyby coś pomoc?
@Desmosedici: Bardzo dobrze, akurat sport uprawiam czynnie i nigdy nie miałem problemów z pokonaniem kilkunastu kilometrów na rowerze, tylko w tym już coś nie halo, ale on ogólnie jest dość zajechany i myślę, że nawet taka budżetówka jak hexagon powinna być lepsza bo nowa.
@modzelem: Dzięki, właśnie go przejrzałem w garażu i faktycznie wszystko to co wypisałeś byłoby do zrobienia i teraz nie wiem czy jest sens to robić czy właśnie zamówić nowy rower. Nie widzę w tej cenie nic oprócz tego Hexagona co nadawałoby się na codzienną jazdę po mieście i weekendami szybsza przejażdżka po lesie.
@Portowiec: to też trudna decyzja. Jeżeli jesteś zadowolony z ramy, a rama jest w dobrym stanie można przemyśleć wymianę napędu i reszty. Będzie to lepszy sprzęt niż nowy.

Możesz też przemyśleć crosy i trekking. To są trochę inne rowery. Cross będzie bardziej w kierunku asfaltu, hexagon w kierunku MTB.
@modzelem: @Desmosedici: Teraz Panowie mam coś śmiesznego, mam 170 cm wzrostu jedynie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jeżeli rozmiary są

S (160-170)
M (170-180)

To który lepiej brać łapiąc się tu i tu? Nie mam możliwości przymierzenia "na mieście"