Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Co polecacie na upgrade GPU (1080p) do:

3350P, 8GB RAM, SSD, OCZ MXS Pro 600W.

Co ważne, obudowa Cooler Master 130 Mini-ITX. Teraz jest tu GTX 1050 2GB (niskie TDP).

Myślę o GTX 1660 Super lub używkę RX 580 8GB (ale tu martwi mnie TDP).

Pierwotnie planowałem czekać na Ampere (podobno duży postęp w perf / Watt) i coś w stylu RTX 3050, ale do tego chyba jeszcze długo...

Z góry dzięki za pomoc i życzę dużo zdrowia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pcmasterrace #nvidia #amd #komputery
  • 17
@Ranszys: do tego procka 1660s będzie w niektórych przypadkach i tak na wyrost. Więc jak znajdziesz dobra promke to fajna grafa jeśli chodzi o aspekt cena/ wydajność. Ramu dołóż jak możesz .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@10129: Co do 1650 Super, martwi mnie 4GB VRAM. Gdyby nie martwiło, to bym pewnie wybrał tanią używkę RX 470 z TDP 120W, czyli na poziomie GTX 1660 Super.

@byt_zwany_tomasz: Jeszcze lepsza niż 1660 Super to już chyba za duży bottleneck.

@Norskee: Jest tak jak wspomina @10129.
@Ranszys: Przy rx 580 możesz walnąć undervolting, trochę by zmniejszyło temperaturę. Ja chcesz mieć chłodniej i ciszej to szukaj tego 1660 super, dużo wyższa wydajność niż rx 580 i będziesz miał chłodniej. Zawsze możesz próbować undervoltingu, może uda się ugrać kilka stopni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ranszys: ma 8, ale lepiej jest wziąć 580, przynajmniej to wykorzysta, jakoś. Jak chcesz coś pośredniego to weź używanego gtx 1070 z gwarancją, w tej cenie znajdziesz. Też mnie trochę martwi to, że NVIDIA daje za mało vramu w swoich kartach, na moment premiery jest git, ale na dłuższą metę średnio
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oreze: CPU ma już undervolting do 1V ( ͡° ͜ʖ ͡°). Coś mocniejszego wezmę przy okazji wymiany platformy, to i tak zestaw do pada i 42 cali. Może pierwszy Ryzen z DDR5 (również by przeskoczyć DDR4). Postęp perf / watt ma podobno nastąpić, a oprócz faktu mini-ITX - zasilacz ma już 12 lat... ( ͡° ͜ʖ ͡°)