Wpis z mikrobloga

Mam pytanko o koszty utrzymania mieszkania "developerskiego" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zazwyczaj w spółdzielni płaci się spory czynsz, w który jest już wliczone ogrzewanie i jakiś zadatek na wodę, wywóz śmieci. W nowych inwestycjach płaci się jakieś 100-200 zł czynszu na jakieś pierdoły. Jak wygląda reszta kosztów? Zwłaszcza chodzi mi ile płaci się za ogrzewanie. Dziękuję za uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kupnomieszkania #nieruchomosci #inwestycje #kredythipoteczny #budujzwykopem #budownictwo #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 11
@pawelgie: zależy jakie duże mieszanie i co jest źródłem ciepła dla budynku (kotłownia gazowa czy ciepło miejskie). Dla porównania, ja płacę około 700pln rocznie za mieszkanie 50m2, gdzie budynek podłączony jest do sieci miejskiej. Znajomi mają podobne mieszkanie w budynku z kotlownia gazową i cena jest ~ 30% wyższa.
@PawlikusOKS: Bardzo dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobrze to wygląda, nawet bardzo. Zdradzisz jakie miasto albo chociaż województwo i jakie jest źródło ciepła dla budynku? Czyli wychodzi CO i CW 230 zł miesięcznie? Mieszkasz już cały sezon - dopłacałeś coś czy starczyło?
@weariness: Dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc z grubsza licząc 4000 zł za rok ogrzewania? Dopłacasz coś do tego przy rozliczeniu czy zazwyczaj to wystarcza? Nie do końca rozumie zróżnicowania na ciepłą i zimną wodę - w domu mam piecyk gazowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pawelgie: Opole, póki co stoi niezamieszkane więc ciężko stwierdzić jakie będzie zużycie gdy tam zamieszkam. Ciepło z miasta. Zużycie CO/CW jest prognozowane, w zależności ile zużyjesz tyle zapłacisz.
@pawelgie: racja, aż zalogowałem się na konto do zarządcy żeby sprawdzić, ale wiele się nie pomyliłem. Całkowity koszt za ogrzewanie w 2019 to 880pln, gdzie 430 to zużycie ciepła a reszta opłaty stałe :) żeby nie było że siedzę w piwnicy, w mieszkaniu mam 22 st.