Wpis z mikrobloga

Jestem jednym z wielu tysięcy zamawiających maseczki w sklepie Powering the world Store na Ali. Główny powód dla którego kupiłem to "wysyłka z Polski" i MAX 15 dni dostawa. W praktyce mija dzisiaj 21 dzień a maseczek jak nie było tak nie ma. Tracking z jakimś fejkowym numerem. Chińczyk chciał zwiększyć sobie sprzedaż pisząc, że wysyłka z Polski, a i tak wysyła z Azji. Pierwszy raz niedługo po czasie zrobiłem refunda. Zwrot za jedną przesyłką już dostałem, drugi refund jeszcze czeka.
Proces zgłaszania o zwrot wygląda bardzo prosto jakby ktoś jeszcze został naciągnięty:
- Otwieramy spór, piszemy o tym, że przesyłka nie dotarła w określonym czasie, można dorzucić screena z niedziałającego śledzenia paczki
- chińczyk po 3-4 dniach (nie wcześniej) poprosi jeszcze o kilka kolejnych dni, że mu przykro, że dupa - takie kopiuj-wklej.
- odrzucamy propozycje by poczekać kilka dni
- niedługo potem dostajemy pełny zwrot
Na początku głupio mi było prosić o zwrot, ale w komentarzach można poczytać dziesiątki komentarzy ludzi z Polski że mają problem ten sam. Ten sklep bazuje na tym, że kupisz u nich, bo "wysyłka z Polski" a tu dupa (i chyba im się to udaje, bo mają 20 000 sprzedanych). W moim przypadku odzyskam koło stówy, sklep straci pewnie 1-2 zł, bo ile też może kosztować wyprodukowanie takiej maski w Chinach? Pewnie grosze.
Kolejna rzecz to komentarze. Sporo ludzi pisze, że obiecano im 15 dni a przesyłka przyszło po 3 tygodniach... ale i tak 5 gwiazdek. TO bez sensu. Gwiazdki nie są pochwałą dla sklepu, a informacją dla innych. Sam gdybym widział wcześniej komentarze i niższą średnią to bym wziął w innym sklepie.

#aliexpress #januszebiznesu #oszukujo
  • 16
Sporo ludzi pisze, że obiecano im 15 dni a przesyłka przyszło po 3 tygodniach... ale i tak 5 gwiazdek. TO bez sensu.


@chomik3: jak na dostawe z Chin to ma bardzo duzo sensu. To sa orientacyjne czasy dostaw, skad Chinczyk ma wiedziec ile zajmie cala logistyka, zwlaszcza w obecnej sytuacji? To sa wszystko podane orientacyjne czasy dostaw, jesli nie doplacasz za wysylke kurierem, to 3 tygodnie aktualnie to jest bardzo dobry
Dokładnie co up a do tego jeszcze okradanie chińczyka bo logistyka teraz leży, po prostu wstyd i tyle.
Zresztą te maski i tak nic nie dają więc szkoda zaprzątać sobie tym głowę.
@JK91: Ale jak okradanie? Zapłaciłem za maseczki z wysyłką z polskiego magazynu. Mija 3 tydzień a paczki dalej nie ma. Gdybym chciał kupić z wysyłką z Chin to kupiłbym gdzie indziej, bo taniej - tutaj jedynym powodem zakupu miała być ekspresowa dostawa Z POLSKI.
Zamawiając wybierasz kraj wysyłki. Ja wybrałem wysyłkę z Polski do Polski.


@chomik3: no i co to ma do rzeczy? Nie wysylal, wyslal z Chin, idzie dluzej niz obiecal = otwierasz dispute.
Moze byc tez tak, ze pozbieral zamowienia i pusci do swojego polskiego magazynu, wiekszy transport zeby pozniej rozdzielac.
To jest aliexpress, tak wyglada specyfika zakupow tutaj. Poki nie masz towaru w rece, nie mozesz jasno i wyraznie okreslic ile bedzie
@chomik3: nie ma czegos takiego jak dostawa z polski, bo aliexpres to chiński targ do #!$%@? xD zamawiasz, odliczasz średnio 60 dni, nie ma = refund zapominasz o temacie, a nie że ty chcesz z polski i chcesz na juz ekspres w dwa dni i jeszcze ze sklepu ktory został założony wczoraj. No misiek, nie przesadzaj

maski wam nic nie dadzą, chyba ze masz te 70 lat to może i tak
@chomik3: no masz tam estimated delivery 5-20 days więc po tych 20 dniach(od wysyłki) faktycznie można otworzyć, zamawiałem od typka kilka razy od 20 marca do 30 marca, 1 paczka doszła w 13 dni 2 paczka w 15 dni a kolejna wysłana 30 marca dojdzie dzisiaj, mówię o czasie od wysyłki czyli trzeba doliczyć te 3-4 dni jeżeli chcesz liczyć od zamówienia. Jak chcesz sprawdzić tracking to wejdź na https://www.17track.net/pl wybierz
@chomik3 a mi aliexpress napisało że invalid reason, i że przecież paczka jest w drodze. Najgorsze że na tą wiadomość nie da się odpisać, a link który jest w wiadomości prowadzi do nikąd. Jedyne co mogę zrobić to kliknąć edit proposal. I napisać im na nowo że chyba są niepoważni bo kupiłem od tego sprzedawcy tylko dlatego że wysyłka miała być z polski.