Wpis z mikrobloga

Kurde, jak w tym kraju ma być dobrze, jak wieśniaki wiedzą swoje najlepiej.

Byłem właśnie w paczkomacie odebrać maseczki dla pracowników. Paczkomat znajduje się koło sklepu, akurat była dostawa. Jak na ironię, z samochodu wysiada dziad bez maski, bierze skrzynki z pieczywem, ułożone jedna na drugiej aż pod samą brodę. Mówię do gościa, że maskę powinien mieć a ten drze ryja, że nie potrzebuje, bo on jest w pracy i jeździ samochodem (trzymając te pączki, bułki i inne chleby). Zaniósł towar, wsiadł do samochodu i pojechał do kolejnego wiejskiego sklepu.

#zalesie #koronawirus #patologiazewsi
  • 82
@FELIX90: Ale jak Ci piekarz na kicha to już ok? poza tym: Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA - European Food Safety Authority), który monitoruje sytuację związaną z wybuchem epidemii, informuje, że obecnie nie ma dowodów na to, że żywność jest prawdopodobnym źródłem lub drogą przenoszenia nowego koronawirusa
@FELIX90: Tak naprawdę oba przypadki są bardzo mało prawdopodobne, gdyby były to liczba zakażeń szłaby w miliony a każda zarażona osoba przenosiła wirusa na kilkaset kolejnych. Większość zarażonych po prostu miała kontakt z innym chorym i to nie na zasadzie mijania kogoś na ulicy. Ja znam osobiście jednego chorego, nie zaraził nawet rodziny, z którą mieszkał (wszyscy mieli testy). Ten Twój dostawca prędzej zarazi kogoś przez rozmowę pod sklepem niż przez
@FELIX90: typie masz rację że powinien mieć maskę ale przedstawianie jednego faceta jako wykładnik zachowania wiejskich ludzi to Twój argument jest co najmniej inwalida. Jeden dziadek od wożenia chleba, duża próba..

Ja na przykład dzisiaj po wyjściu do sklepu u mnie na pięknej wsi, jestem pozytywnie zaskoczony jak ludzie, nawet drobne pijaczki pod sklepem, noszą maseczki.
@FELIX90 te maski to wcale nie są takie super. Chwila moment wilgotnieja, noszenie ich jest samo w sobie niezdrowe. Czy to papierowych czy bawełnianych. Myślę też, że niewiele osób dba o to m, żeby nosić maski bez szkody dla siebie, tylko zakładają i łażą ile wlezie. Pewnie też nie pilnują się jak je zakładają i zmieniają. Do tego jak nie ma nikogo w najbliższym otoczeniu to noszenie maski jest bez sensu. Chłop
@FELIX90: Felix, a weź powiedz, bo ja nie śledzę informacji aż tak na bieżąco. Czy ktoś powiedział o tym, że taką maskę powinno się nosić max 3 godziny dziennie, najlepiej z przerwami? Powodują problem z oddychaniem. Ja w pracy czasami muszę zakładać i tak było na BHP. A wydaję mi się, że nikt nic o tym nie mówi.
@Berciquez: nie wiem czy ktoś mówił, czy nie. Logika nakazuje używać wtedy kiedy jest potrzeba. U mnie w ciągu dnia to około 30 minut.
Nie wiem jaki problem z oddychaniem powoduje noszenie maski u ciebie ale pierwsze słyszę o 3 godzinach max noszenia maski.