Wpis z mikrobloga

Pytanie do wszystkich, którzy zbliżają się do 30lat, albo już dawno przeskoczyli ten wiek. Co byście w swoim życiu zmienili (gdybyście mogli cofnąć się w czasie), albo co byście polecili młodszym od siebie.

Jakieś rady na zasadzie:
-nie bierz ślubu zbyt wcześnie (albo może zbyt późno)
-często szukaj i zmieniaj prace (albo może na odwrót?)

Kompletna dowolność w takich przemyśleniach.

Mam 23 lata i ciekawi mnie co macie do powiedzenia :)
#doroslosc #feels #milosc #praca
  • 76
@Zoltafik: 1. Dbaj o znajomosci z liceum/technikum I ze studiów , one są najtrwalsze 2. Rozsądnie podróżuj , lacz podróże z praca i ze studiami 3. Dużo czytaj książek zamiast oglądać głupie obrazki 4. Szanuj rodziców i pamiętaj o dziadkach jeśli jeszcze żyją 5. Wierz swojej intuicji i nie bój się ryzykować w życiu 6. Laski są ważne, porządkują życie faceta ale pilnuj żeby go nie ograniczały
@Zoltafik: 1. Pokochaj siebie, bo bez tego trudno kochać kogoś innego. 2. Nie staraj się jeśli czujesz, że drugiej osobie nie zależy. Szkoda czasu. 3. Hobby. Znajdź i rozwijaj. Warto. 4. Unikaj alkoholu i używek. W niczym nie pomagają, a bardzo często komplikują życie, serio. 5. Dbaj o zdrowie. Jak coś Cię niepokoi to to zbadaj, nie czekaj, bo może być za późno. 6. Zdrowo się odżywiaj i ćwicz! To bardzo
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zoltafik: Wyjedz z kraju chociaz na rok. Najlepoej na studiach lub w trakcie pracy. Jesli sie nie uda, to podrozuj, ale tak, zeby poznac tubylców, gdziekolwiek nie pojedziesz. To bardzo otwiera oczy i pokazuje podejscie do zycia z wielu perspektyw.

No i tak ogolnie lepiej jest cos zrobic nawet, jak sie nie uda, niz nawet nie sprobowac.
@Zoltafik:
1. zaakceptuj fakt, że nie wiesz wszystkiego i nigdy wiedzieć nie będziesz. To nie wstydu nie wiedzieć czegoś.
2. zaakceptuj fakt, że popełnisz błędy i zawsze będziesz je popełniać. Mniejsze lub większe.
3. słuchaj rad innych ale decyzje ostatecznie podejmuj sam. Gdy podejmujesz decyzje sam, w przypadku gdy się spieprzy pretensje możesz mieć tylko i wyłącznie do siebie(ludzie często zrzucają winę za niepowodzenie na innych bo posłuchali ich rady -
@Zoltafik ten kurs z branży która cię interesuje, a który wymaga spędzenia 3tyg bezustannej nauki ustawi cię na cale życie :)

A i cos co jeszcze ja usłyszałem w podobnym wieku. Jeśli przeczytasz jakąś mądra książkę i cos z niej zapamiętasz to juz wiesz więcej od wszystkich tych co jej nie przeczytali.
@Zoltafik: ło baben xD Zależy z jakiej dziedziny chcesz poradzę. Z takich na szybko:
- studia w Polsce to w ogromny procencie żart i sztuczne przedłużanie młodości, a każdy idiota może być magistrem. To, że masz wyższe wykształcenie o niczym nie świadczy, nie zawsze Ci pomoże, a może i nawet przeszkodzić w dalszej karierze.
- rób kursy i uprawnienia, wyrób sobie prawo jazdy kat. B
- nie przejmuj się opinią ludzi,