Wpis z mikrobloga

Jaką wkrętarkę (wiertarko-wkretarke) wybrać? Przejrzałem dwie strony google i nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi.
Potrzebuje wkrętarki do hobbystycznego użytkowania, czyli przykręcić drzwiczki w szafie, wkręcić wkręta a jak dałoby radę to nawet zrobić dziurę w ścianie pod kołki rozporowe i wkręcić śrubę(przydałaby się wkrętarka z udarem więc)
Dodałem do obserwowanych Bosch GSR, DeWalt DCD701D2, Bosch PSR i BlackDecker BDCHD18BAFC i 1851SKA.
Interesował by mnie jakiś zestaw z bitami, wiertłami i walizką/skrzynką.
Cena do 900zl(200€ ale mogę dorzucić jak będzie coś wartego uwagi)
#majsterkowanie #diy #budujzwykopem #elektronarzedzia
borysszyc - Jaką wkrętarkę (wiertarko-wkretarke) wybrać? Przejrzałem dwie strony goog...

źródło: comment_15878508727I3LsjPxf7hvnzG1H3DrIU.jpg

Pobierz
  • 43
@dzieju41 również rozważam taką opcję. Myślę czy ze strony Lidl.de czy jak będzie stacjonarnie jakaś to brać.
Teraz używałem wkrętaki Ikea Fixa (sic!) Ale wyzionela ducha wczoraj i nie udało się jej odratować.
@borysszyc: pierwsza sprawa to wyrzuć zielonego Boscha. Po prostu traktuj to tak jakby tego nie było. To jest kupa. Za te pieniądze po prostu nie. Mam tego zielonego i luz na futerku jest taki że masakra. Nie powinno to kosztować tyle pieniędzy. Zielony Bosch cena niższa o połowę i było by ok.
Nie kupuj zestawów z bitami, wiertłami #!$%@? mujami. Kup wkrętarkę a resztę będziesz dokupować w zależności od roboty. Fajne
@borysszyc: zastanów się czy poza wkrętarką nie przydałyby się inne narzędzia do domu/ogrodu. Jeżeli tak to wybierz egzemplarz takiej firmy która w przyszłości pozwoli Ci również na zakup tych potrzebnych urządzeń pod ten sam akumulator

Teraz każdy producent ma oczywiście system jednego akumulatora ale nie każdy ma szeroką gamę produktową :)
@dzieju41 Wolę mieć dwie baterie żeby w razie czego tylko przepiąć i podłączyć do ładowania.
Jak skręcam meble z Ikei to raczej za jednym razem wszystkie do pokoju. W zeszłym miesiącu przeprowadzałem się do nowego mieszkania i wszystkie meble nowe z Ikei właśnie, skręcałem przy pomocy Fixy z ikei i musiałem ładować trzy razy. A za kilka miesięcy czeka mnie kolejne skręcanie bo potomek nadchodzi i trzeba podkręcać meble do trzech pokoi
@ksiak no wlasnie myślę nad jakimś rozwiązaniem które pozwoli mi przepinać akumulatory pomiędzy urządzeniami. Będę kupował podkaszarke elektryczna (malutka wystarczy) i wkrętarkę teraz. Więc rozwiązania parksida są spoko. Ryobi też robi różne sprzęty. Muszę przejrzeć oferty i się zdecydować.
@giorgioborgio Tylko i wyłącznie bateria, zero kabli.
Więc rozwiązania parksida są spoko. Ryobi też robi różne sprzęty. Muszę przejrzeć oferty i się zdecydować.


@borysszyc: zatem olej Lidla, te produkty są jednorazowe bardzo.
Skup się lepiej na:
Einhell, Ryobi, Makita, Black&Decker. Tam znajdziesz Wkrętarki, podkaszarki, kosiarki, piły łańcuchowe itp.
@borysszyc: w pierwszej kolejności radziłbym się zastanowić czy jest sens wydawać tyle pieniędzy na wiertarkę, którą będziesz używał sporadycznie. Ja mam kupionego zwykłego parkside'a z Lidla za jakieś śmieszne 200 zł. I też raczej potrzebuje jej do takich okazjonalnych celów jak przykręcenia szafki, zrobienie otworu pod kolek etc. I w zupełności wystarcza. Nie ma sensu wydawać hajsu na coś czego nie będziesz używał codziennie. Co innego jakby te narzędzia by Ci
@borysszyc: jeszcze Ci podpowiem, są adaptery które pozwalają na używanie jednej baterii w produktach innej firmy, na przykład baterie Makity w lisim ogonie Einhella. Musisz tylko sprawdzić czy na pewno istnieje przelotka. Wtedy na przykład sobie kupisz wkrętarkę i baterię od Makity a podkaszarkę od taniego Einhella i tylko przelotkę dla baterii. Przelotki nie mają zazwyczaj żadnych elementów elektronicznych bo elektronika jest w baterii :)