Wpis z mikrobloga

Heyo #gamedev ktoś tu kleci coś na #android ostatnio? Mam takie #pytanie do obeznanych w temacie:
TL;DR: Aplikacja napisana pod starą wersję androida, a nowe urządzenia.

Mam stary telefon z starym androidem i chciałbym sobie napisać jakąś mało zaawansowaną gierkę, wszystko póki co działa świetnie, ale tutaj pojawiają się moje wątpliwości - jak działa wsteczna kompatybilność wersji androida danej aplikacji jest dosyć oczywiste, urządzenie ze starszym androidem nie uruchomi aplikacji która jest napisana pod nowszą wersję androida, ale co w przypadku jak aplikacja jest pisana na bardzo starą wersję androida? Może nie działać na nowszych urządzeniach? A może nie będzie widoczna w google play na nowszych urządzeniach ze względu na zmiany w bezpieczeństwie nowszych androidów?
Średnio mi się uśmiecha wydawać nawet te 3 stówki na specjalne urządzenie do testowania skoro pewnie dosyć niedługo będę kupował nowego smartfona, ale gierkę napisałbym sobie już bo kwarantanna motzno.
Ktoś coś?

  • 7
@Penetrato: Wiem nie o to mi chodzi. Mówię o aplikacji napisanej pod bardzo starą wersję androida coś koło 4.1 - 5.0. To tak stara wersja że obawiam się że możliwe że np. ze względów bezpieczeństwa na nowszych telefonach aplikacji z taką wersją nie będzie widać w google play.