Wpis z mikrobloga

Są tu jakieś multiefektowe świry? Chciałbym sobie kupić multiefekt, procesor gitarowy, tak do 1200 zł. Najpierw zainteresowałem się BOSS GT 001 ale znalazłem opinię że BOSS ma słabe przestery. Znalazłem na reddicie ranking gdzie wygrał ZOOM G3X, jednak wyszła chyba nowa seria i na stronie producenta widnieją podobne ale inne G3Xn i G5n. Zauważyłem że chwalony jest też LINE6 hd500x ale ma już 6 lat i wydaje mi się że jakaś nowa wersja wyjdzie w niedalekiej przyszłości.

Aktualnie największą sympatię darze ZOOM G5n, który zamierzam kupić.

Czy jest to dobry wybór? jakie tutaj są opinie na temat procesorów gitarowych.

#gitara #gitaraelektryczna #muzyka
  • 8
@MYexodus: no tak to jest z cyfrowymi efektami, że co chwilę wychodzi coś 'brzmiącego lepiej'.

Tak naprawdę to zależy co chcesz na tym grać, gdzie chcesz na tym grać, do czego masz to zamiar podłączać i tak dalej. Zawsze też znajdziesz opinie, że coś ma słabe to czy ma słabe tamto.

Najlepszym rozwiązaniem może być kupienie tańszego multi dla efektów i kupienie #!$%@? analogowego przesteru po prostu jak ci na tym
@krul_goblinuw Mam zamiar grać tylko w domu. Zależy mi na zabawce, która będę mógł podpiąć pod kompa żeby ponagrywać, fajnie żeby miał looper. Zależy mi przede wszystkim na wysokiej jakości brzmienia w tym zakresie cenowym. Jak na razie grałem standardowo na tym co mi oferował wzmacniacz i bieda kostkach behringera i zaczął mnie mocno denerwować pogłos (brak noise gate), chce rozszerzyć mocno swoją paletę brzmień, przede wszystkim do gry solowej (jakiś fajny
@MYexodus:

Z zakupem jednej rzeczy do wszystkiego w takim budżecie to faktycznie tylko coś takiego jak Zoom G5n ci zostaje, chociaż też nie brzmi jakoś niesamowicie na demach, ale nie grałem na nim.

Rozumiem, że interfejsu audio nie masz? Osobiście w tym momencie do nagrywania wolałbym już interfejs + wtyczki neural DSP niż multiefekt.
@MYexodus jeżeli chodzi o Zooma, to posiadam wersję g1on. Spoko zabawka, bo możesz sobie zrobić swoje własne brzmienie, a nawet 100, bo możesz wszystkie efekty zmienić lub usunąć.
Looper tylko 30 sekund i nawet dla mnie-początkującego to za mało, żeby zrobic fajne tło pod jakąś solówkę. Na pewno wersje z kaczką są lepsze, ja niestety nie dostałem i cierpliwości nie miałem.
Podsumowanie: do pogrania dla przyjemności i eksperymentowania z brzmieniem jak najbardziej