Wpis z mikrobloga

#szukamlaptopa
Chciałbym nabyć laptopa dla starszej osoby. Jedyne konkretne wymaganie od użytkownika to rozmiar ekranu 17 cali.
Laptop będzie służył do przeglądania internetu, oglądania zdjęć i filmików (głównie wnuki, zdjęcia z wakacji), będzie używany w domu, głównie na stole/biurku (dostęp do zasilania).
Od siebie dodam że powinien mieć 8GB ram, SSD (aczkolwiek mam stary nieużywany i mogę ewentualnie podmienić) i w miarę rozsądny procesor, legalny Windows 10.
Budżet 2000-2500PLN
Nabywca podał mi kilka propozycji ale były tam jakieś gamingowe laptopy z wypasionymi kartami lub konstrukcje oparte na procesorze AMD A6-9225 (z tego co widziałem to bardzo wolna jednostka)
Jakość matrycy nie jest priorytetem(mimo że laptop do oglądania zdjęć), bo obecny komputer stacjonarny podpięty jest do bardzo starego telewizora LCD i nikt nie narzeka na jakość obrazu - każdy współczesny ekran bedzie lepszy.
Przejrzałęm ofertę rynkową i problem polega na tym że 17-to calowe laptopy to często konstrukcje głównie do gier. RAczej szukam czegoś ze zintegrowaną kartą ale z rozsądnym prockiem, nie musi być energooszczędny.
  • 4