Wpis z mikrobloga

Mili państwo, muszę poprawić jakość internetu u rodziców bo jest obecnie tragiczna. Aktualnie mają oni do routera wpiętą jakąś gówno antenkę. Chcę wyprowadzić antenę na zewnątrz domu i poszukać miejsca gdzie będzie najlepszy odbiór. Router to Huawei B683. Macie jakąś sprawdzoną antenę zewnętrzną do LTE godną polecenia?

#lte #internet #router
  • 33
@Harmideron: To jest dom w lesie, trochę na zadupiu. Robiłem test z komórką działającą jako router i na zewnątrz domu, z telefonem zawieszonym na kiju od szczotki siła sygnału była 7-8x lepsza niż wewnątrz domu
a ten Huawei nie obsługuje?


@Misiekkkk: Ten router obsługuje jedynie HSPA+

ja mogę polecić z cybertech Antena Dualna LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz


@Misiekkkk: Też polecam. Z tym, że zainteresowany nie podał jakie pasma obsługuje stacja bazowa z której korzysta/jaki to operator. Jeżeli obsługuje tylko LTE 800/900 MHz to ta antena nie wiele wzmocni wtedy.
@Misiekkkk: @przemyslaw-dec: Dzięki za odpowiedzi. Sprawdziłem właśnie na mapie i tak jak podejrzewałem dom moich rodziców jest akurat w "dziurze" pomiędzy 4 stacjami. Dokładnie zaznaczyłem to na mapce poniżej. Dwie różowe stacje to T-Mobile i właśnie w tej sieci rodzice mają internet. Z tego co widzę to obie są GSM 900

Co w takim razie polecacie zrobić w pierwszej kolejności? Zmienić router? Założyć lepszą antenę?
enzojabol - @Misiekkkk: @przemyslaw-dec: Dzięki za odpowiedzi. Sprawdziłem właśnie na...

źródło: comment_1588697579OvqFRodwLFg3WJWN6fmQMC.jpg

Pobierz
@enzojabol: Powiedz jaką rodzice mają tą umowę na internet w t-mobile, że posiadają jeszcze takiego starego dinozaura (router) ? Biorąc router od operatora byłby niedrogi, nawet w niskich pakietach niedużo za niego wołają. Ta umowa nie przeszła im na czas nieokreślony ?
@przemyslaw-dec: No niestety to co zaproponowali w u operatora to standardowo żart. Router jakiś Huawei wart 450 zł w abonamencie wychodzi za ponad 800.

Powiedz proszę czy dałoby się znaleźć coś sensownego, trochę tańszego? Jeśli nie to trudno, sprobuje tego o którym napisałeś.