Wpis z mikrobloga

Witam. Dziś w tagu #codziennymlodytechnik chciałem wrzucić coś innego niż #motoryzacja, ale przypomniał mi się jeden artykuł z 1964r. W czasach, kiedy komunikacja w Polsce nie znała słynnych Ikarusów czy Jelczy na licencji Berlieta, o Solarisach czy innych Volvo nie wspominając ( ͡° ͜ʖ ͡°), na naszych przystankach królowały słynne "ogórki" - Jelcz 272 MEX, bo tak naprawdę się nazywał popularny Ogór, to tak naprawdę Škoda 706 RTO. Niestety, ale potencjał polskiej myśli technicznej był niewykorzystany i prawie wszystko było licencyjne...
I dziś wyjątkowo dodaję okładkę, bo na niej nawiązanie do artykułu w pełnej krasie :)
Tradycyjnie już zapraszam do obserwowania tagu i przesyłania pomysłów na kolejne odcinki :)

#codziennymlodytechnik 107/100
Młody Technik 10/1964 - "Polskie autobusy"

#ciekawostki #prl #motoryzacja #komunikacjamiejska #autobusy #jelcz #skoda #sanok #san #nysa #star #polska #ogorek #prototypy #gruparatowaniapoziomu #skany #czasopisma #mlodytechnik
SebaD86 - Witam. Dziś w tagu #codziennymlodytechnik chciałem wrzucić coś innego niż #...

źródło: comment_1588662251uUe8YOVGIZMb8EfMDPwBpq.jpg

Pobierz
  • 4
@xyz372: mam wszystkie w PDF. Zdzisław Podbielski to mózg - wszystkie artykuły moto są jego. Kącika nie kojarzę... Z rozmaitości to tylko Ro-Ma - Rozmaitości Matematyczne. A z komputerów pewnie coś się pojawi.
A z komputerów - to obszerny artykuł był tu.