Wpis z mikrobloga

#glupiewykopowezabawy #logikaniebieskichpaskow #pokazmorde

Mam 26 lat i nigdy nie używałem regularnie kosmetyków. Mam taki pomysł na eksperyment - zrobie zdjecie swojego ryja i przez miesiąc będę regularnie używał następujących produktów:

1. żel do twarzy
2. krem do twarzy na noc:
3. peeling
4. krem pod oczy
5. żel do golenia: Nivea Men

Zawsze lubiłem swój ryj, ale fakt że wygląda na przemęczona i troche zaniedbany. Za miesiąc pokazuje swój ryj z maja + swój ryj po miesiącu stosowania kosmetyków. Co wy na to?

W sumie taguje #przegryw bo może was to zainteresuje
  • 126
  • Odpowiedz
@zielonzielon: zrób test dwumiesieczny - uzupełnienie witamin i mieralow + adaptogeny i ludzki sen
a od kolejnego miesiąca podtrzymanie pierwszego i kosmetyki w większej ilości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: Trudno mi określić mój typ cery. Powiedziałbym, że jest to rodzaj mieszany z nieco większym przechyleniem w stronę tłustej. Nie ma specjalnej skłonności do trądziku. Poza tym jest to cera jasna, nawet bardzo.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: Trudne jest to dobieranie kosmetyków do cery? Bo sam bym może jakieś sobie kupił ale widzę, że to poważny biznes z naturalnymi markami itp. a jestem raczej amatorem i nie mam tej słynnej licencji na kupowanie kosmetyków xd
  • Odpowiedz
@zielonzielon: Nie wymagana jest kosmetyczka, po prostu poczytaj trochę i sam będziesz wiedział co wybrać na taki zestaw Basic.
Ważne jest czy masz/ miałeś problemy skórne tj trądzik, nadwrażliwośc czy innego rodzaju zaburzenia.
To swojego rodzaju baza, najważniejsza sprawa pod wybór, reszta to mniejsze detale.
  • Odpowiedz
@zielonzielon: Peeling - zależnie od tego jaką masz cerę. Jeśli trądzikową, to częściej, jeśli suchą/wrażliwą to raz-dwa razy w tygodniu (najlepiej enzymatyczny). Nie widzę tu kremu na dzień? Najlepiej użyć go rano, a kremu na noc wieczorem, jak wskazuje nazwa. :) Kremy na dzień często mają filtr UV, żeby słońce nie niszczyło skóry. No chyba że jesteś na kwarantannie i po prostu nie wychodzisz z domu, wtedy spoko.

Polecam jeszcze maseczkę
  • Odpowiedz
Mirki i miarbelki doradźcie mi: jak mam zrobić "uczciwe" zdjęcie? W sensie takie pokazujące niedoskonałości twarzy? Bo jak robie pod światło to mam wrażenie, że w zbyt mocnym świetle moja cera wydaje się zbyt dobra.
  • Odpowiedz
@babicz99: Miałem, ale już dawno, jak byłem nastolatkiem. W wieku mniej wiecej 17 problem został zażegnany bezpowrotnie przez takie jakby tabletki - rybki. Tym rybkom się odkręcało ogonki i smarowało twarz zawartością kapsułki. Nie wiem jak to się nazywało, ale zadziałało perfekcyjnie.
  • Odpowiedz
@zielonzielon: ja bym na Twoim miejscu poszła do jakiejś drogerii specjalizującej się w naturalnych kosmetykach (czyli nie Hebe i nie Rossmann) - w Krakowie jest np Pigment od tego i poprosiła panią o doradztwo w określonym przez Ciebie budżecie. Bo na wykopie to każdy Ci będzie podawał to czego sam używa. Ale na 100% nie idź w żadne Garniery, Nivea, Vichy bo to syf
  • Odpowiedz
@zielonzielon: czemu? Normalka, sama chodzę do takich miejsc i pytam panią który krem by polecała albo coś. Z tym że ja mam już jakieś rozeznanie więc częściej jest na zasadzie: lepszy będzie A czy B? No i też często dorzucają jakieś próbki itp jak np wybierzesz jedną rzecz a do drugiej nie będziesz przekonany.
  • Odpowiedz