Wpis z mikrobloga

W dobie dynamicznego rozwoju e-commerce i wszelkich form sprzedaży na odległość, Polska pozostaje jedynym państwem Unii Europejskiej (z Wielką Brytanią), gdzie sprzedaż zdalna napojów alkoholowych jest niedozwolona.

Taka możliwość miałaby ogromne znaczenie zwłaszcza teraz, gdy tysiące przedsiębiorców z branży gastronomicznej i producentów alkoholi rzemieślniczych walczą o uratowanie swoich biznesów, miejsc pracy i źródeł utrzymania dla siebie i pracowników.

Większość rządów zrozumiała to dawno, ostatnio takiego wsparcia przedsiębiorcom udzieliła Łotwa.

Niestety, nasze apele o umożliwienie sprzedaży zdalnej napojów alkoholowych polski rząd jak dotąd odrzuca.

źródło: Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych

#piwo #piwnahipsterka #browarhipster #craftbeer #ciekawostki #polska #wspieramypolskikraft
BJXSTR - W dobie dynamicznego rozwoju e-commerce i wszelkich form sprzedaży na odległ...

źródło: comment_1588697656WVf4e4DmUblqPyrYYwux4p.jpg

Pobierz
  • 85
Niby nie można, ale od tego jest "pełnomocnik". Wczoraj pełnomocnik wysłał mi kurierem kilkanaście piw kraftowych (ipiwo) a kilka dni temu whisky i gin (domwhisky). Podobnie z cygarami (cigarro)- sklep nie może ich wysłać kurierem więc pełnomocnik je kupuje i wysyła. A że za darmo i że bardzo, bardzo szybko... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BJXSTR: tutaj nawet nie trzeba być wielkim dobrodziejem dla przedsiębiorców. Tutaj wystarczy być trochę myślącym. Sprzedaż alkoholu to kupa kasy do skarbu państwa. No, ale po co nam pinionszki w dobie kryzysu. (_ )
@BJXSTR: ostatnio sie tym tematem zainteresowałam i sie niesamowicie #!$%@?łam, naprawdę oni uważają, ze alkoholicy będą zamawiać alkohol przez internet? ze tak to wygląda? przecież alkoholikom wszystko jedno co kupią
zawsze uważałam, że z sklepów online najczęściej zamawiają ludzie zainteresowani szerzej jeśli chodzi o alkohol, którym nie chodzi o nawalanie tylko o kosztowanie czy szukanie jakieś niecodziennych alkoholi na prezent...