Wpis z mikrobloga

W dobie dynamicznego rozwoju e-commerce i wszelkich form sprzedaży na odległość, Polska pozostaje jedynym państwem Unii Europejskiej (z Wielką Brytanią), gdzie sprzedaż zdalna napojów alkoholowych jest niedozwolona.

Taka możliwość miałaby ogromne znaczenie zwłaszcza teraz, gdy tysiące przedsiębiorców z branży gastronomicznej i producentów alkoholi rzemieślniczych walczą o uratowanie swoich biznesów, miejsc pracy i źródeł utrzymania dla siebie i pracowników.

Większość rządów zrozumiała to dawno, ostatnio takiego wsparcia przedsiębiorcom udzieliła Łotwa.

Niestety, nasze apele o umożliwienie sprzedaży zdalnej napojów alkoholowych polski rząd jak dotąd odrzuca.

źródło: Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych

#piwo #piwnahipsterka #browarhipster #craftbeer #ciekawostki #polska #wspieramypolskikraft
BJXSTR - W dobie dynamicznego rozwoju e-commerce i wszelkich form sprzedaży na odległ...

źródło: comment_1588697656WVf4e4DmUblqPyrYYwux4p.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
W jakim sensie sprzedaż alko zdalnie jest niedoswolona w polsce i w uk, mieszkam w uk i na stronie internetowej moge sobie kupic różne trunki tak samo jak zamawiam cos z restauracji to jest w ofercie alkohol wiec o co chodzi???
  • Odpowiedz
@xWhyDuck: nie jest to łamanie prawa, to jest jego obchodzenie. W Polsce legalnie nie możesz sprzedać alkoholu przez internet dostajesz pozwolenie na sprzedaż alkoholu na dany punkt - sprzedaż przez internet to wyklucza, więc większość sklepów obchodzi to regulaminem - kupując coś de facto wynajmujesz "pośrednika" żeby kupił alkohol w Twoim imieniu i wysłał go do Ciebie.
  • Odpowiedz
Dziesiątki razy dzwoniłem na taksę i mi przywozili co chciałem. Koszt to kwota z rachunku plus kurs. To jednak opcja na większe miasta.
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@gorzka @KyTh4 @Er4ser @Lama1 @Nikczemny_Pomidor @masiakla @Sahkez @Paruwkowy__Skrytorzerca @WujaTHC sklepy obchodzą ten przepis poprzez swój regulamin, który zazwyczaj akceptując zgadzacie się na to, by kurier został waszym pełnomocnikiem, i w świetle prawa on kupuje wam alkohol w miejscu jego sprzedaży, i następnie wam go dostarcza. Każdy punkt sprzedający alkohol dostaje pozwolenie na sprzedaż/wyszynk na konkretne miejsce o konkretnym adresie, i tylko tam może tej sprzedaży dokonywać, bez możliwości sprzedaży wysyłkowej.
  • Odpowiedz
Najwięcej na takim rozwiązaniu zyskałyby krafty, szczególnie te mniejsze


@kapuczina_corki_somsiada: dokładnie!! nie mogę sobie kupić słynnego piwa z pod krakowa bo musiałbym tam jechać a ile to razy jest człowiek w europejskiej stolicy smogu?
  • Odpowiedz
@BJXSTR: Pierdzielenie. Mój ulubiony pub craftowy z Gdańska dowozi browary z kranów. Formalnie zamawiasz u nich usługę cateringową, oni przelewają browara z kranu do butelek (albo dostarczają butelkowane, jeśli mają) i dowożą na miejsce. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
nie jest to łamanie prawa, to jest jego obchodzenie.


@PrawdziwyCygan: Jeżeli nie kupisz towaru jakim jest alkohol, a usługę cateringową, w której firma zapewnia napoje na organizowaną przez Ciebie imprezę -- to tu nie ma żadnego obchodzenia prawa, wszystko zgodnie z przepisami.
  • Odpowiedz