Wpis z mikrobloga

@Richyrich: @Soojin21: @tymirka: #!$%@?ąc od tego głosowania i dyskusji pod tym postem. Czy tylko mi się wydaje, że lewica i konfa, żyją w swoim #!$%@? świecie I nie zagłosują za tym lub za tamtym, bo będą skojarzeni z przeciwnym ugrupowaniem politycznym? Coś w stylu:
( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie zjem banana, bo mnie uznają za małpę.
@Halbr Nie. Ile razy mam się powtarzać, napisałem to chyba z 5 razy pod tym postem. Są za korespondencyjnym ale normalnym a nie na wariackich papierach. Nierobienie wyrobów tylko pogłębi chaos w państwie.
@tata_romana Nie. Każde ugrupowanie tak ma. Dlatego nikt w sejmie nie podpisze się pod ustawami Konfederacji nawet jak sami mają taki postulat w swoim programie. A Konfa niejednokrotnie pokazała, że może głosować na każdego byleby był sensowny projekt.
Nie. Ile razy mam się powtarzać, napisałem to chyba z 5 razy pod tym postem. Są za korespondencyjnym ale normalnym a nie na wariackich papierach. Nierobienie wyrobów tylko pogłębi chaos w państwie.


@Richyrich: Chyba odwrotnie, robienie i zmiana władzy pogłębi chaos. Zresztą jaki chaos? Chaos jest na tyle na ile rząd pozwoli i nie dopilnuje. Choć akurat jestem za zmianą władzy w sensownie możliwym terminie.
Argumentacja konfy jest pisana na kolanie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Richyrich: jakich informacji? Że konfederacja jest przeciw, dlatego nie zagłosowała przeciwko? I jednocześnie jest za i dlatego również nie głosowała za?

Sorry bardzo, albo uważają, że ustawa jest tak słaba/wadliwa/bezprawna, że trzeba ją odrzucić i głosują przeciwko. Albo że jednak mimo wad jest potrzebna i głosują za, z zamiarem wprowadzania poprawek (tylko tu dobrze by było nie liczyć na Gowina). Oni schowali łby w piasek i wychodzi że nie potrafią podjąć
@Halbr Nie zgadzam się tutaj z Tobą. Wg mnie wykazują więcej realizmu niż opozycja, która tylko gra na fanatycznej karcie antypis. Wybory muszą się odbyć i na obecną chwilę ciężko znaleźć lepsze rozwiązanie niż przynajmniej częściowe korespondencyjne. Ludzie nie pójdą do lokali a komisje w czasie epidemii się nie skompletują.
@Replica: jeśli tak Cię boli przycisk wstrzymania się od głosu to napisz do Sejmu żeby go usunęli bo głosować można albo za albo przeciw, a trzeci przycisk nie powinien istnieć XD Może Ci odpiszą tłumacząc że przycisk wstrzymania się nie jest ani poparciem, ani odrzuceniem tylko wstrzymaniem,.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Usmiech_Niebios: ależ nie boli mnie przycisk wstrzymania się. Jak dla mnie żałośni są posłowie, którzy nie potrafią podjąć decyzji w tak istotnej sprawie i twierdzą, że to wielka strategia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pytoo: problem wg Lewicy leżał w tym, że oni proponowali wyrównanie wpływów do budżetu, a projekt Konfederacji spowodowałby powiększenie dziury w budżecie (bo mamy kupę wydatków sztywnych z którymi nic szybko nie zrobimy). Jakkolwiek by nie podchodzić do ich pomysłów na to wyrównanie (bynajmniej nie muszą się podobać), jest to moim zdaniem całkiem logiczne tłumaczenie.
@Halbr Ile razy mam pisać? W tym, że popierają w pewnym stopniu korespondencyjne, a nie fanatycznie jadą na antypisie. W tym przypadku głos wstrzymania się wzmacnia odrzucenie.
Jak dla mnie żałośni są posłowie, którzy nie potrafią podjąć decyzji w tak istotnej sprawie i twierdzą, że to wielka strategia.


@Replica: ale zdajesz sobie sprawę że nie podjęcie decyzji to co najwyżej niepojawienie się na głosowaniu, a wstrzymanie się od głosu to decyzja? To nie są skomplikowane rzeczy.
@Replica: no to brzmi w miare logicznie jeśli się się nie kalkuluje to, że ta kasa w wielkim stopniu by wróciła w podatkach konsumenckich, ale wg mnie wciąż jest gorsze w skutkach niż wstrzymanie się w akurat tym głosowaniu