Wpis z mikrobloga

Furloughed worker - praca w Anglii

Witajcie kochani !

Piszę w dość nietypowej sprawie. Aktualnie mieszkam w Anglii i posiadam status "Furloughed worker",czyli inaczej mówiąc firma,dla której pracuję jest pod opieką rządu,który płaci mi 80% mojej normalnej pensji. Status ten najprawdopodobniej utrzymam do lipca. Pytanie brzmi - czy mogę w tym czasie opuszczać UK,czy w chwili przekroczenia granicy,tracę prawo do tego hm "zasiłku" ? Jakby nie patrzeć,status ten przysługuję pracownikom,którzy nie mogą pracować z powodu narażenia się na wirusa,więc czy nie jest jakoś prawnie ustalone,że w chwili w której otrzymuję pieniądze od państwa,muszę przebywać w aktualnym miejscu zamieszkania? Przejrzałem mnóstwo artykułów i nic o tym nie znalazłem.Może ktoś z UK wie coś o tym ?

Pozdrawiam ;)

#uk #wielkabrytania #emigracja
  • 10
@szad: pocieszające ;D

@sh2dov: Nic z tych rzeczy ;D Wszystkie firmy,które kupują od naszej są zamknięte,i nie opłaca się im teraz otwierać,tym bardziej,że państwo płaci za nas,także zawsze coś zaoszczędzą ;D

@Torchlight: tak samo piszą u nas,ze trzeba być gotowym do powrotu,ale juz szef zapowiedział,że najwcześniej wrócimy końcem czerwca.

Dzięki Panowie za odpowiedź ;)