Wpis z mikrobloga

Gdyby ludzkość nie była zachłanna na walki między sobą, na władzę to już dawno wylądowalibyśmy na Marsie. Wyobraźcie sobie to, gdyby cały potencjał ziemian skierować na odkrywanie i kolonizację kosmosu – co moglibyśmy osiągnąć? Co już byłoby zrobione. No bo co jest najważniejsze z punktu widzenia ludzkiego? Oczywiście że kolonizacja kosmosu

Niestety ludzka natura jest jaka jest i jeszcze długo zajmie nic podbijemy odległe gromady.

Mam wrażenie że jak już skolonizujemy Marsa to pewnie po jakimś czasie wybuchnie wojna między Ziemią a Marsem.

#ziemia #kosmos #nauka #astronomia #przemyslenia
  • 12
@Anon_daru: ja z kolei nie zgodzę się z twoją niezgodą :)

Rzeczywiście napięta sytuacja między USA a ZSRR miała wpływ na rozwój technologii po wojnie, sama wojna miala też na to ogromny wpływ, ale to były pojedyncze impulsy dla technologii.

Sądzę że stała stan współpraca byłaby bardziej efektywna w długim terminie. Tak, wiem że to utopia.
@Xtreme2007: Niestety ludzie w społeczeństwie funkcjonują tak, że rozleniwiają się, gdy ich pozycja przestaje być zagrożona. Prawdopodobnie z tej przyczyny Europa rozwijała się tak szybko. Jest na tyle duża, że umożliwia zaistnienie kilku kultur wobec siebie, mamy Morze Śródziemne, które jednocześnie umożliwia wymianę informacji, podboje, ale uniemożliwiało ustanowienie trwałej dominacji w regionie.