Wpis z mikrobloga

@dronte: Ale rozumiem, że odwrotnie już tak nie działa? Muszę na początku czerwca wyjechać z Polski na parę dni. Czeka mnie kwarantanna?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Uata to zależy. W celach zawodowych? Czy tak po prostu? Jak jedziesz do UE pełnić obowiązki służbowe, to wracasz bez kwarantanny
  • Odpowiedz
@dronte: No właśnie to nie za bardzo są obowiązki służbowe. Bo ja nie pracuję poza Polską. A jechać chcę, bo zostałem poproszony, żeby przywieźć trochę rzeczy znajomym Szwedom.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@patrol798 tak, mieszkam na stałe od x lat w Niemczech, ale pracuje w Holandii. Powiedziano mi, że z holenderską umową o pracę normalnie wjeżdżam bez 14-dniowej kwarantanny. Sprawdzają umowę, dowód osobisty i mierzą temperaturę. Musisz zadzwonić, tylko uprzedzam, że to nie łatwe. Anglia niby nie jest już w UE, ale chyba dalej jest w tej wspólnocie gospodarczej, tak?
  • Odpowiedz
@lisciomat: dokładnie. Już pojechało wczoraj lekko ponad 10 osób z Holandii, które znam. Widzę, że relacjonują na facebooku, że wjechali bez kwarantanny do Polski. Także śmiało można jechać :)
  • Odpowiedz