Wpis z mikrobloga

Mirki, czy taki zestaw będzie do siebie pasować? To nie ma być maszyna do gier, ale raczej coś do pracy z kilkoma programami, co przy okazji obsłuży ze 2 duże monitory, czasami ewentualnie jakąś zabawę obróbką video itp. Procesor jest z tego co wiem nie-mega-mocny (choć dobry), ale możliwe, że za rok-dwa-trzy go wymienię po prostu na sporo lepszy model.

#komputery #komputerstacjonarny #pytanie #pc
SVCXZ - Mirki, czy taki zestaw będzie do siebie pasować? To nie ma być maszyna do gie...

źródło: comment_1589955511r17KruuA3wxZAYPQw3ySYy.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
ryzenem 1600af i rx570. smiga ładnie choc procrk ma troche wysokie temperatury.


@churagan: Ja dokupiłem chłodzenie SPC Fera 3 do tego Ryzenka i temperatury pod obciążeniem nie przekraczają 60 stopni. A na fabrycznym potrafiło ponad 80 osiągnąć.
  • Odpowiedz
@SVCXZ: Np. nie ma USB-C, może komuś to nie przeszkadzać, ale z perspektywy czasu trochę żałuje. Pamięci mi także nie wykrywa w najszybszej konfiguracji (wykrywa CL16 zamiast CL15 przy taktowaniu 3200 Mhz). Tę płytę myślę że warto kupić w cenie maksymalnie 270 zł, powyżej 300 to warto wybrać inny model
  • Odpowiedz
@kamtag: No mi chyba USB-C nie jest potrzebne (nie widzę zastosowania na ten moment), pamięć biorę: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3600MHz, CL19 (F4-3600C19D-16GVRB). Co ewentualnie zamiast? Ten Gigabyte ma rewelacyjne oceny ogółem we wszystkich serwisach
  • Odpowiedz
@szasznik: @churagan: Albo poprawa wentylacji w obudowie albo właśnie cooler CPU. Ja mam pierwszą opcję i przy standardowym chłodzeniu jest całkiem w porządku przy CPU jak i GPU (1660 Super). Nie podam teraz dokładnych liczb, bo nie pamiętam a w obecnej chwili nie mam dostępu do PC żeby sprawdzić
  • Odpowiedz
@SVCXZ: Swoją drogą to zajebiście wszystko zdrożało. 2 miesiące temu kupowałem r5 1600AF za 439 zł ( ͡° ʖ̯ ͡°) A np. płytę MSI B450 MORTAR MAX za 429 zł.
  • Odpowiedz
Albo poprawa wentylacji w obudowie albo właśnie cooler CPU


@kamtag: Masz rację. Jak odpalałem wentylatory obudowy na maksa, to było chłodniej, ale za to brzmiało jak startujący samolot ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szasznik: No prawda, też z drugiej strony to ja dokupiłem wentylator jeden nowy i dwa używane + 2 co były w zestawie z obudową. Więc teraz mam konfigurację 2x 140 mm z frontu, 2x 120 mm od góry i 1x 120 mm z tyłu (ten jest ustawiony na większą moc jak temperatura CPU podskoczy) jak dla mnie pod obciażeniem jest dosć znośno, chociaż może jeszcze obniże obroty temu wentylatorowi z tyłu.
  • Odpowiedz
z drugiej strony to ja dokupiłem wentylator jeden nowy i dwa używane + 2 co były w zestawie z obudową. Więc teraz mam konfigurację 2x 140 mm z frontu, 2x 120 mm od góry i 1x 120 mm z tyłu


@kamtag: To ładnie :) Ja mam tylko trzy fabryczne(dwa z przodu i jeden z tyłu). Obudowa to SPC RG4.
  • Odpowiedz
@szasznik: Ja mam Fractala Focus G, ale jakość też jest przeciętna, bo mam lekko ugiętą blachę u góry tam gdzie są wentylatory, ale nie reklamowałem tego bo szkoda mi było czasu, a nie jest to jakieś kluczowe.
  • Odpowiedz
Kochani, zrobiłem ogólny research, przejrzałem wszystkie opcje i parę innych kwestii, ostatecznie padło na ten zestaw. Dziękuję bardzo za wszelką pomoc, mam nadzieję, że sprzęt poradzi sobie z szachami i firefoxem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Możliwe, że mi po prostu posłuży kilka lat, a później wymienię na całkiem nowy. Jak na moje potrzeby, mam nadzieję, że będę zadowolony.

Jak ktoś jest chętny to zostawcie informacje, mogę zrobić jakieś
SVCXZ - Kochani, zrobiłem ogólny research, przejrzałem wszystkie opcje i parę innych ...

źródło: comment_1589980358Ae2BQLyYLs19DYs2ooOacw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@szasznik: Chociaż jeszcze podsumowując to największy wpływ i tak ma tylni wentylator, bo miałem przez jakiś czas podpięte 0 wentylatorów, jeden i dopiero później wszystkie 5 ze względu na to że jeszcze musiałem dokupić adapter do podpięcia tych wentylatorów. I bez żadnego wentylatora w obudowie to był jeden wielki grzejnik temperatoru powyżej 75 stopni na GPU i 82 stopnie na CPU miałem, ale jak już był podpięty tylni to był znaczący
  • Odpowiedz
@szasznik: Jeżeli masz 140mm to nawet spoko, ja niestety mam tylko miejsce na 120mm i musiałem kupić jeden z najdroższych wentylatorów żeby mieć porównywalny przepływ powietrza jakie mają 140 mm ze średniej półki
  • Odpowiedz
@SVCXZ: za 30 zł więcej masz RX 580 https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-arez-dual-radeon-rx-580-8gb-gddr5-arez-dual-rx580-8g-6552273/ trzeba poczekać, ale to wciąż 10% wydajniej za praktycznie żadną dopłatą.

Za niewiele więcej masz Vero M3, juz godny zaufania zasilacz no i modularny. LCPower moze czarna lista to to nie jest ale ja bym nie ufal. Jak nie mozesz doplacic to bierz Vero M2 lub niemodularnego L3.

No i bym czekal z promocja na ryzena 1600 bo one bywaja czesto ponizej
  • Odpowiedz